תגובות

פעילי אם תרצו במסדר הדר: "חייבים לשנות את המציאות ולהחזיר את הבנים עכשיו"

עשרות פעילי תנועת "אם תרצו" הגיעו היום (ו' ) למסדר הדר באנדרטת חץ שחור אשר נמצאת בעוטף עזה.

חברי תנועת "אם תרצו" אשר עורכים את הסמינר השנתי שלהם בעוטף עזה, התרגשו לראות עד כמה הכמיהה להשבתת הבנים עודנה קיימים ואיינה פוסקת גם לאחר 75 שבועות של טקס שבועי במקום.


קרדיט צילומים: יהודה שארבני.

פרופ' שמחה גולדין אביו של הדר ז"ל אמר כי:
"בכל מקום שיש בו איום, אנחנו מתחמקים.
אנחנו ביקשנו שלא תהיה נסיגה כל עוד הדר לא נמצא, התעקשנו שיהיה נעדר חלל, לעשות את הלוויה שעשינו ולא לתת לחמאס את תמונת הניצחון.
להערכתי, החמאס השיג את תמונת הניצחון לאחר חמש שנים לאחר שהם ירו שני טילים על אשקלון וראש הממשלה ירד מהבמה.
אנחנו לא מוותרים על החיילים שלנו, אנחנו נקבע לחמאס את המחירים, ככה יצאנו לדרך בברכתו של רהמ יצאנו לתכנית, עד שהיה האירוע של העסקה של מדינת ישראל עשתה עם טורקיה ואז נתנו להם להכניס לעזה אמצעים הומניטריים ללא להחזיר את החיילים. שם השתנה הסיפור.
ישנה הפרדה בעייתית שמשרתת את החמאס, שי הפרדה בין הרצון לעזור הומניטריית לבין להחזיר את החיילים. אם החמאס מאיים בלירות ראקטות, אז הוא יקבל מה שהוא רוצה.
זאת שפה של טרור, של סחיטה, של מאפייה.
גביית המחיר על ידי ארגון טרור זה זה."

ח"כ עידית סילמן מובילת "מסדר הדר" ויו"ר השדולה להשבת הבנים בכנסת אמרה באירוע השבועי כי:
"אנו עומדים ערב ראש השנה.
ידוע כי בר"ה בטלה עבדות מאבותינו ממצרים – תם השעבוד של בני ישראל.
כשאדם הוא עבד הוא לא נידון
כשאדם הוא בן חורין הוא אדם לעצמו וניתן לדון אותו – לזכות או חובה . אסור עלינו להיות מושעובדים לכל מיני צורות – לאויב, לחמאס – אנחנו קוראים להפסיק את השיעבוד.
אנחנו אדונים ובני חורין ונידון על כך…על מה עשינו ומה לא
מצוות של בן אדם לחברו – שאין יוהכפ מכפר עליהם- מה אנחנו עושים ביום יום שלנו למען השבת הבנים? אנחנו כאן, יחד עם פעילי "אם תרצו" כדי להגיד עכשיו תורנו –
מעל 5 שנים….75 שבועות… ועדיין קומץ…
עכשיו תורנו !!
להחזיר את אורון והדר. עכשיו."


מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר במהלך טקס מסדר הדר כי:
"זעקתו של שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד כלפי הציבור ומקבלי ההחלטות על אובדן ההרתעה והקושי המובנה לאמץ גישת הכרעה חזקה מול ארגון טרור בזוי, היא הזעקה של כולנו. לא יתכן שישראל מדברת על סיוע הומניטארי כאשר חללים שלנו עדין קבורים אצל האויב המנסה לסחור בהם. זהו עיוות מוסרי שאין להיכנע לו בשום פנים ואופן. אנו קוראים לראש הממשלה להתחייב לשנות גישה מול החמאס, לחתור לחיסול הטרור ולהשבת הבנים.עכשיו!"

לאה גולדין: אנחנו נחזיר את הדר כי אין לנו דרך אחרת

צור גולדין: מול הטרור נגד המשפחות אנחנו נהיה עוד יותר מאוחדים, עוד יותר חזקים ועקשניים ולא נרפה מהמנהיגים שלנו.

פרופ׳ שמחה גולדין באירוע מסדר הדר השבועי באנדרטת חץ שחור בעוטף עזה: ״בפתח השנה החדשה אנחנו זקוקים למנהיגות עם אומץ להסתכל לאויב בעיניים ולהגיד לו שעל הערכים שלנו אנו לא מתפשרים ונכניע אותם באמצעות הערכים הללו.
מה קרה למשלחת גולדין יכול לקרות לכל משפחה, היום, מחר או בעוד חודש״.

ד״ר לאה גולדין: ״פגשתי בשבוע האחרון בז׳נבה את פסגת העולם של זכויות האדם. מקום שבו כולם שווים, ללא הבדל דת, גזע או מין. פגשתי שגרירה אוסטרלית שאמרה לי שלא ייתכן שהחמאס מחזיק את החבל משני הקצוות. מצד אחד מפר את החוק הבינלאומי ומצד שני ניזון מההומניטארי. היא אמרה לי ‘גם אני אמא, את לא לבד. את פה איתי ומייצגת אלפי אמהות ומשפחות ברחבי העולם׳. כל השגרירים שפגשתי הבינו שמניעת קבורה זו פעילות אנטישמית.
הצלחנו להזיז את האו״ם, הצלחנו להשפיע על מנהיגות המדינות ומי לא באה? מדינת ישראל לא באה.
אנחנו נחזיר את הדר כי אין לנו דרך אחרת״.

צור גולדין: ״המשימה שלנו בשנה החדשה זה לפרק את רצון ארגוני הטרור להפריד בינינו ולשבור את הרוח הישראלית. מול הטרור נגד המשפחות אנחנו נהיה עוד יותר מאוחדים, עוד יותר חזקים ועקשניים ולא נרפה מהמנהיגים שלנו. מנהיגים באים והולכים, אינטרסים משתנים, אנחנו האזרחים נשארים כאן״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: