תגובות

נתניהו בכנס ליכוד תוקף את כחול לבן: "בצד השני יש הזיות, חושבים שיצליחו לפרק אותנו"

‏נתניהו בכנס ליכוד לכבוד ראש השנה: "מה מדמיינים בצד השני? הם חושבים שיצליחו לפרק את הליכוד. בני גנץ, תשמע טוב את הקולות האלה. אני רוצה שתבין משהו, על הציבור הזה שפה, אנחנו רצים יחד".

כחול לבן הגיבו לדברי נתניהו: "נתניהו לא רוצה אחדות- הוא גורר את המדינה שוב לבחירות מיותרות ועל הדרך מאיים במלחמות.
אזרחי ישראל לא קונים את הבלוף- עם סמוטריץ וחבריו לא באים לממשלת אחדות. עם תרגילים ליועמ"ש לא באים לתקן את הממלכתיות".


מוקדם יותר, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו השתתף הערב בהרמת כוסית חגיגית לכבוד ראש השנה עם פורום מטכ״ל, בבית בן גוריון בקריה.

מדברי ראש הממשלה נתניהו:

״היכולת המוכחת של הצבא שלנו, של הפורום הזה, לפעול בו זמנית מול הרבה מטלות – היכולת הזאת הולכת להיות מאותגרת כפי שלא הייתה.

אנחנו יודעים מה מתרחש סביבנו ומה מתרגש סביבנו. עד היום אני חושב שניווטנו את הדברים בצורה גם נועזת וגם אחראית, בדיוק כפי שהרמטכ"ל תיאר, בהרבה זירות ולפעמים בו-זמנית. אבל לא במאבק כולל.

אני סומך עליכם, אני מעריך אתכם ואני גם מאתגר אתכם. שנה טובה לכם.״


הרמטכ"ל רא״ל אביב כוכבי:

“אני נמצא בפורום הזה הרבה שנים ואני גם נמצא בפורום קבלת ההחלטות בתפקידים שונים ואחרים, ובוודאי בתפקידי הנוכחי. אני אומר את זה לפורום הזה, אני אומר את זה לכולם – קבלת ההחלטות היא מקצועית, היא עניינית, היא שקולה, ואנחנו כולם, בלי יוצא מן הכלל, מקבלים את ההחלטות על פי טובת מדינת ישראל כשהשיקולים של ביטחון מדינת ישראל זה מה שמכתיב את הפרמטרים שעל פיהם אנחנו שופטים את המציאות, ורק הם.

אני קצת חורג מהפרוטוקול ורוצה להביע הערכה למל״ל, כיוון שראש המל״ל נמצא פה, ולהגיד הרבה מאוד הערכה ותודה על שיתוף הפעולה. יש פה תחושת שותפות מאוד מאוד טובה, גם עם מאיר באופן אישי וגם עם האנשים שלו. פשוט עובדים ביחד.

אני מרשה לעצמי לנצל את ההזדמנות ולהגיד תודה לאודי, מנכ״ל משרד הביטחון. באמת צה״ל ומשרד הביטחון חד הם והעזרה והסיוע הם פשוט צמודים והדוקים והכל מתוך הזדהות עמוקה.

השבועות האחרונים הם דוגמה מובהקת למושג "צבא הגנה לישראל". זה צבא שמגן על העם שלנו, זה צבא שמגן על המדינה שלנו. רק להיזכר בכמה חדירות נמנעו לעוטף עזה, כמה פיגועים סוכלו ומסוכלים על בסיס יומי באיו"ש כולל אמצעי לחימה. איזה איומים מנענו באזור הצפון, איך פעלנו במעגלים הנוספים שעדיפה השתיקה על פני הדיבור. זה צבא הגנה לישראל. וזה יותר מאשר סמלי שאנחנו יושבים בבית בן גוריון. אותו בן-גוריון כשצה"ל היה באמת בבת עינו וכל כך יקר לו.״


צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: