‏טראמפ בעצרת או"ם: "אסור לנו להרשות לאיראן לפתח נשק גרעיני לעולם״

‏הנשיא טראמפ בעצרת האו"ם: "אחד האיומים הגדולים הוא המשטר האיראני. לא רק שהוא המממן מספר אחת בעולם של טרור, אלא גם מערער את היציבות בסוריה ובתימן, ומנסה לפתח נשק גרעיני. לא נאפשר לזה לעולם לקרות".

עוד אמר טראמפ: "‏הטלנו סנקצית כלכליות ברמה הכי חמורה על המשטר האיראני. הסנקציות יוחמרו אם איראן לא תשנה את דרכה. במשך 40 שנה העולם הקשיב למנהיגי איראן ולבעיות שהם יצרו בעצמם. בשנה שעברה מנהיגיה טענו שישראל היא סרטן שצריך להשמיד. חשוב לייסד יחסים בין ישראל לשכנותיה. רק יחסים כאלה יוכלו להוביל לעתיד טוב יותר. אזרחי איראן זכאים לממשל שיביא לסיום השחיתות, לא כזה שיגנוב את כספם כדי למממן טבח ומוות בעולם. הגיע הזמן שמנהיגי האיראן יפסיקו לאיים על מדינות אחרות, ויתמקדו בבניית מדינתם".

שר החוץ ישראל כ״ץ בזמן נאום טראמפ באו״ם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות דברי טראמפ באו"ם: "בריטניה, צרפת וגרמניה אמרו שאיראן אחראית למתקפה האחרונה נגד ערב הסעודית.

הרשו לי לומר זאת בפשטות בשמה של ישראל: איראן עשתה את זה, מ-א' עד ת'.

ישראל תדע להגן על עצמה נגד תוקפנות מסוג זה. אנחנו קוראים לקהילה הבינלאומית להצטרף למאמציו של הנשיא טראמפ להגברת הלחץ על איראן. זו הדרך היחידה לעצור את התוקפנות האיראנית."

גם יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ הגיב בעקבות דברי טראמפ באו"ם:

"אני מברך את הנשיא טראמפ על קריאתו לפתיחת חזית בינלאומית נגד האיום הגרעיני האיראני. איראן היא קודם כל סכנה בינלאומית לשלום העולם וגורם עוין ליציבות האזורית. על מדינות העולם כולן להטיל עליה סנקציות, ולהחריף את הסנקציות הקיימות בכדי להפעיל עליה לחץ".
גנץ הוסיף, כי: "קריאתו של הנשיא טראמפ למדינות האזור לנרמל את היחסים עם ישראל היא חשובה ביותר, כחלק מראייה עתידית של הצורך לחתור להסדרים בין ישראל למדינות האזור".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: