תגובות

התייעצויות נשיא המדינה לקראת הרכבת הממשלה

התייעצויות נשיא המדינה לקראת הרכבת הממשלה עם הסיעות: כחול לבן, הליכוד, הרשימה המשותפת, ש"ס וישראל ביתנו:

משלחת כחול לבן בראשות חבר הנהגת כחול לבן, ח"כ רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון ובהשתתפות ח"כ אבי ניסנקורן, ח"כ צבי האוזר, ח"כ קארין אלהרר, ח"כ מרב כהן וח"כ פנינה תמנו שטה, המליצה בפני נשיא המדינה על יו"ר ׳כחול לבן׳, בני גנץ כמועמד להרכבת הממשלה.


הערב בבית הנשיא אמר ראש המשלחת יעלון: "אני מבקש להודות לנשיא ריבלין שקיבל אותנו בכבוד ובדרך ממלכתית. הנשיא הוא מגדלור ערכי הבולט בסערות המתרגשות עלינו חדשות לבקרים. ׳כחול לבן׳ ניצחה בבחירות, ניצחון ברור שאינו מוטל בספק. לכן אנו ממליצים על יו"ר ׳כחול לבן׳ בני גנץ כמועמד להרכיב את הממשלה הבאה. גנץ הוא האדם הנכון לאחד את עם ישראל באמצעות המנהיגות השקטה והממלכתית שלו, לאור האתגרים העומדים בפנינו. זהו רצון הבוחרים וזהו גם צורך השעה.

קרדיט צילום: אלעד מלכה.

יעלון הוסיף, כי: "בכוונתנו להנהיג את המדינה באחריות ולהקים ממשלת אחדות שתפעל למען כל אזרחי ישראל. הציבור אמר את דברו, הוא צמא לאחדות, לדרך ממלכתית ולממשלה שתעבוד עבורו. אנחנו מתחייבים לפעול כך וקוראים לכל המפלגות הציוניות, כולל הליכוד להצטרף אלינו להקמת ממשלה רחבה. הניצחון שלנו בבחירות בהובלתו של בני גנץ בלם את ההידרדרות. עכשיו הגיעה עת לאחדות".

לאחר מכן נכנסו הליכוד לבית הנשיא: "חייבים להגיע לממשלת אחדות רחבה".

יריב לוין לריבלין: "לא המתנו ולא חיכינו והבענו נכונות ללכת לממשלת אחדות ביחד עם השותפים שהיו לנו קודם, גם כחול לבן יכולה להביא איתה את השותפים מהגוש שלה. מי שמוכנים לקיים דיאלוג עם הקשים שבאויבנו אינם מוכנים לשבת לפגישה עם ראש הממשלה".

הרשימה המשותפת המליצה בפני הנשיא על ח"כ גנץ לראשות הממשלה. אחמד טיבי בטוויטר: "‏נעשה היום היסטוריה. נעשה את מה שצריך להפיל את נתניהו."


עודה לנשיא: "אנחנו בדרך כלל לא ממליצים, אבל אנחנו רוצים לשים קץ לשלטון נתניהו ולכן אנחנו נמליץ על בני גנץ".

חברי בל"ד הביעו בישיבות הרשימה המשותפת את דעתם שאין להמליץ על אף מועמד.

לעמדת בל"ד, אין להמליץ גם על גנץ בשל עמדותיו הפוליטיות הימניות, שאינן שונות בהרבה מאלה של הליכוד, וכן בגלל ההיסטוריה הצבאית המדממת והתוקפנית שלו. גנץ מתכוון להקים ממשלת עם הליכוד וליברמן, ולכן המלצה עליו היא המלצה על ממשלת אחדות. מעבר לכך, כחול לבן התעלמה לחלוטין מדרישות השימה המשותפת, וסירבה בתוקף לדון בהם או להתחייב על משהו באופן רשמי ופומבי. כל אחת מהסיבות האלה מספיקה כדי לא להמליץ על גנץ, ובוודאי כאשר כל הסיבות האלה קיימות.בל"ד פעלה במסגרת הרשימה המשותפת להפלת בנימין נתניהו, והיא כמובן תפעל כדי למנוע את הקמת ממשלת נתניהו, אך בו בזמן אינה רואה בגנץ אלטרנטיבה, כאשר הוא ומפלגתו תומכים בסיפוח ירושלים והגולן ובהתנחלויות, מאיימים במלחמה על עזה, ואינם מוכנים לבטל את חוק הלאום הגזעני.הרשימה המשותפת היא האלטרנטיבה היחידה שמציעה דרך סיום הכיבוש ולהשגת שלום וסיום המלחמות על בסיס החלטות האו"ם. כמו כן היא הרשימה היחידה שתומכת בשוויון מלא ומיגור כל סוגי הגזענות והאפליה.

משלחת סיעת ש״ס בבית נשיא המדינה טרם כניסתם להמלצה אצל הנשיא:

‏לו"ז המלצות הסיעות בפני הנשיא:
יום א׳

  • 17:00 סיעת כחול לבן
  • 17:45 סיעת הליכוד
  • 18:30 סיעת הרשימה המשותפת
  • 19:15 סיעת ש"ס
  • 20:00 סיעת ישראל ביתנו

יום ב׳


  • 10:00 סיעת יהדות התורה
  • 10:45 סיעת ימינה
  • 11:30 סיעת העבודה-גשר
  • 12:15 סיעת המחנה הדמוקרטי
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: