תגובות

שלוש קלפיות בכפר ירכא נסגרו בעקבות זיופים – כל העדכונים

עדכון לשעה 15:50:

לפני זמן קצר התקבל דיווח על חשד לזיוף ב 3 קלפיות בכפר ירכא, כאשר עפ"י החשד בוצע ניסיון להכניס מס' מעטפות לקלפי, בעת ובעונה אחת.


על פי הנחיית יו"ר ועדת הבחירות האזורית, 3 הקלפיות נסגרו עד לסיום בירור.

צעיר כבן 17 עוכב ע"י השוטרים לחקירה במשטרה לאחר שעפ"י החשד הגיע לקלפי במרכז ירושלים ככל הנראה במטרה להצביע, והזדהה עפ"י החשד באמצעות תעודת זהות שאינה שייכת לו.

הפעילות המבצעית של משטרת ישראל נמשכת בכל רחבי הארץ, בכדי להבטיח את קיומו התקין של יום הבחירות לכנסת ה-22 של מדינת ישראל.

כוחות משטרה גדולים הפרוסים בשטח, לצד אלפי מאבטחים וסדרנים, ממשיכים להגיב ולתת מענה לכל אירוע שבו יש חשש לפגיעה בטוהר הבחירות, הפרת חוק הבחירות או הפרעה לסדר הציבורי:

🔹לפני כשעתיים בישוב אבו גוש, השליך חשוד (בן 20 תושב המקום) נפץ מחוץ לקלפי. שוטרים שמוצבים במקום עצרו את החשוד והוא הועבר לחקירה.


🔹בקלפי בכפר כאוכאב אבו אלהיג'א, פנה מזכיר הקלפי לשוטר המוצב במקום ומסר לו כי חבר ועדת הקלפי צילם את פרוטוקול הקלפי בניגוד לחוק. החשוד (20 מרכז הארץ) עוכב לחקירה ומכשיר הטלפון שברשותו נתפס.

🔹בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על חשד להתחזות לאחר בקלפי בכפר קאסם עוכב לחקירה חשוד בן 40 תושב המקום.

🔹מוקדם יותר היום, נסגרה למשך זמן קצר קלפי באום אל פחם בעקבות הפרת סדר, זאת לאחר שהתקבל דיווח במשטרה כי אחד המשקיפים בקלפי החל לצלם את האזרחים, מה שגרר התקהלות והמולה במקום. הקלפי נפתח מחדש בתוך זמן קצר, לאחר שהמשקיף הוצא מהקלפי ע"י השוטרים, הוחלף וההתקהלות פוזרה.

🔹ברחבי הארץ התקבלו מאז שעות הבוקר במשטרה תלונות בעקבות מקרים נקודתיים, מרביתן בחשד לזיוף/התחזות במהלך הליך ההצבעה או עבירות אחרות על חוק הבחירות ואלו נבדקות ומטופלות בהתאם.

פעילות המשטרה ברחבי הארץ מאז שעות הבוקר המוקדמות. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

"משטרת ישראל שבה ומדגישה כי לא תאפשר כל הפרת סדר או ביצוע עבירות על חוק הבחירות, ותפעל לאכיפה ולנקיטת צעדים כנגד ביצוע עבירות אלו. כוחות גדולים של משטרת ישראל, גלויים וסמויים, פועלים בריכוזי הקלפיות ובאזורים הסובבים אותם בכדי לאתר ולפעול כנגד כל פעילות בלתי חוקית, שעלולה לפגוע בטוהר הבחירות ובהליך קיומן התקין," ציינו במשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: