תגובות

גנץ קורא לנשיא ריבלין: "מסור את המנדט להרכבת הממשלה רק למי שמתחייב להחזיר אותו אם לא יצליח להרכיב ממשלה"

יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה, רא"ל (מיל') בני גנץ וחברי הנהגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, ח"כ רא"ל (במיל') גבי אשכנזי וחברי סיעת כחול לבן היום (א') בכנס בחירות בתל אביב:

יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה, רא"ל (מיל') בני גנץ: "ראינו היום איך נתניהו יוצא נגד המשטרה ונגד ועדת הבחירות שהוא אחראי עליהן. הוא לא בוחל בשום אמצעי. נתניהו איבד את זה והוא מוכן לדרוס את הדמוקרטיה עם D-9 של מוטי יוגב עבור החסינות שלו.
אנחנו עלולים לקום בבוקר עם שר המשפטים בן גביר, חבר הקבינט סמוטריץ' ושר החינוך פייגלין. כולם תחת ראש ממשלה שמוכן למכור את האינטרסים הביטחוניים של המדינה וכל מה שיקר לנו עבור חסינותו.


אני קורא מכאן לנשיא ריבלין שעל מנת שלא נלך לבחירות פעם שלישית – תמסור את המנדט להרכבת הממשלה למי שמתחייב להחזיר אותו אם לא יצליח להרכיב אותה".

מספר 2 בכחול לבן ח"כ יאיר לפיד: " בסוף, אחרי כל הלכלוכים וההשמצות, נותרת השאלה מי ינהל את המדינה, ולטובת מי הוא ינהל אותה. מצד אחד ראש ממשלה שנשאר בתפקיד שלוש שנים יותר מדי, שהפך לבן ערובה של סחטנים וקיצוניים בגלל הבעיות המשפטיות שלו. ראש ממשלה שהפקיר את האינטרסים של הציבור בשביל חוקי חסינות ויציאה מהכלא, ומצד שני, ממשלה הגונה, אזרחית, כלכלית שתעבוד עבור הילדים שלנו. ממשלה שמבינה שאין לה תפקיד אחר חוץ מדאגה לילדים שלנו".

רא״ל (מיל׳) גבי אשכנזי: "קיבלנו הזדמנות היסטורית לקבוע לאיזה מדינה נתעורר ברביעי בבוקר. אתם רוצים מדינת הלכה? שר חינוך שמשתעשע ברעיונות המרה? אם לא – לכו להצביע. אתם רוצים שהמיעוט יכתיב לרוב את סדר העדיפויות? אתם רוצים לראות בקבינט את סמוטריץ, רגב, אוחנה ובן גביר? אם לא – אתם חייבים לצאת להצביע.
כחול לבן היא האלטרנטיבה היחידה לשינוי. נחזיר את המדינה לפסים שפויים. הבייס שלנו, השותפים הטבעיים שלנו הם עם ישראל.
מדינת ישראל כמו שאנחנו אוהבים ומייחלים תלויה בנו. כולם, קודם כל, הולכים להצביע".


אלופה במיל', ח"כ אורנה ברביבאי: "יש לנו ארץ נפלאה, מדינה נהדרת ועם נפלא, יש פער עצום בין האנשים הנפלאים שיש לנו, שמוכנים לעשות הכל בשביל המדינה לבין המנהיגות שלקחה אותנו רחוק ממה שהתכוונו להיות. אנחנו באים לכאן מתוך הבנה שזו הזדמנות, אולי אחרונה, להחזיר את המדינה לפסים. לשפיות, לערכים, לזהותה הגם יהודית וגם דמוקרטית.
ראש הממשלה פחד מאתנו. עד כדי כך פחד שהיה מוכן לצאת לעוד מערכת בחירות כי ידע שבני גנץ ירכיב את הממשלה. אבל זה לא יעזור לו כי בני גנץ יהיה ראש מממשלה הבא של מדינת ישראל".

ח"כ אסף זמיר: "אני מסתכל על החבורה שאני גאה להיות בה. אנחנו כאן, באותו הרכב, עם סכין בין השיניים. עם הנהגה שקובעת נורמות, שהיא מודל לחיקוי. מעולם לא היינו מפוררים יותר, שסועים יותר מאשר תחת שלטון של נתניהו. בעוד יומיים זה הולך להשתנות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: