אריה דרעי: "כשמדברים נגד הערבים נשיא המדינה הראשון שיוצא ומתקומם – אבל כשפוסלים כאן את כל היהדות והמסורתיים?"

יו"ר ש"ס ושר הפנים, אריה דרעי, הערב בכינוס חירום ביזדים: "כשמדברים נגד הערבים נשיא המדינה הראשון שיוצא ומתקומם.. אבל כשפוסלים כאן את כל היהדות והמסורתיים במדינת ישראל?"

"ציבור יקר, עמדתי כאן לפני כמה חודשים, מי שהיה כאן זוכר, זה גם היה במוצאי שבת שלפני הבחירות, לפני שלושה חודשים וחצי…הייתי אז בחשש גדול, אפשר לומר אפילו בחרדה, מה יהיה על התנועה שלנו, מה יהיה על מפעל חייו של מרן, מה יהיה עם כל העולם התורה הספרדי…היום הסכנה הרבה יותר גדולה ממה שהיה לפני שלושה וחצי חודשים, אז לא היה לנו ספק ששלטון הימין, הדתיים והחרדים ימשך…כל החשש היה מה יהיה עם תנועת ש"ס…כעת הסכנה היא לא על תנועת ש"ס אלא על כל היהדות בארץ ישראל ובעולם, הכריזו עלינו מלחמה, על הקב"ה, על יהדותו ועל כל מה שקשור בה"

עוד הוסיף השר דרעי: "רבותיי על פי כל הסקרים שמתפרסמים כולל היום, אין לגוש הימין 61, תכניסו את זה טוב לראש. חלילה אם הסקרים האלה יתאמתו המנדט להקמת הממשלה יהיה על השמאל. לממשלה שהכריזה מלחמה נגד היהדות. כשמדברים נגד הערבים נשיא המדינה הראשון שיוצא ומתקומם, "איך הם פוסלים ציבור שלם" ואנחנו לא פוסלים אף אחד. אבל כשפוסלים כאן את כל היהדות את כל המסורתיים במדינת ישראל. מה זה ממשלה חילונית?…"

לקראת סיום דבריו אמר השר דרעי: "איבדו כל רסן של בושה. מה הם לא זורקים לחלל האוויר…במוצ"ש שלחו לי הודעה שבשבת הפיצו מאות אלפי הודעות לכל תל אביב – אריה דרעי שר הפנים מתכוון לקחת את התקציבים של כל הערים הגדולות, גבעתיים, תל אביב, חולון ולקחת אותם לרשויות החרדיות. הסתה נוראה. השם ירחם. הם אומרים שבמאה שערים מצביעים 120 אחוז, לא מצביעים אפילו 40 אחוז, הסתה נוראה. זה לא נכון. זה לא משנה, העובדות. הכל מותר. ותדעו לכם שהם ינהרו לקלפיות, יש שם אווירה של חירום. נדלק להם התקווה שלהם – יש להם אפשרות להקים ממשלה חילונית אשכנזית, השם ירחם."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: