צפו: נחשפו 2 מעבדות גדולות לזיוף תעודות זהות, אישורי שהייה בישראל ואישורים נוספים – 4 חשודים נעצרו

חקירה המנוהלת במשמר הגבול של משטרת ישראל הביאה לחשיפת 2 מעבדות גדולות לזיוף בעיירה הפלסטינית בית ליקיא שבחטמ"ר בנימין. במעבדות זויפו תעודות זהות, אישורי שהייה בישראל, תעודות הסמכה מקצועיות של מהנדסים ואישורים נוספים. במשמר הגבול עצרו כבר 4 חשודים והערכה שעשרות מעורבים.

פעילות מודיעינית ומבצעית ממושכת הובילה השבוע (יום ג' בלילה) את לוחמי משמר הגבול הפועלים בגזרת עוטף ירושלים לפשיטה על 2 מעבדות לזיוף בעיירה הפלסטינית בית ליקיא שבנפת רמאללה חטמ"ר בנימין, שם על פי החשד בוצע זיוף של תעודות זהות ישראליות, אישורי שהייה בישראל, מסמכי הסמכת טכנאים ומהנדסים ועוד מסמכים נוספים.

הכוחות שפשטו על 2 המעבדות הביאו למעצרם של 2 חשודים בהפעלת המעבדות, תושבי בית ליקיא בשנות ה- 30 לחייהם.בחיפוש שביצעו הלוחמים נמצאו עשרות מסמכים מזויפים רגע לפני שנמכרו, ציוד זיוף רב הכולל מחשבים, מדפסות, גלופות שונות וחותמות מזויפות.

עוד נמצאו במעבדות כ- 260,000 ש"ח במזומן ובצ'קים וממצאים נוספים.יממה לאחר הפעילות נעצר חשוד נוסף תושב בית ליקיא והלילה ביצעו הכוחות מעצר של חשוד נוסף, סך הכל 4 עצורים עד כה ובמג"ב מעריכים שיהיו עוד מעצרים.

קרדיט צילומים: דוברות המשטרה.

"מדובר בפעילות ממושכת ומסועפת שנועדה למגר את תופעת הזיופים שעלולה להביא להתחזות ולכניסה לשטח ישראל של גורמי טרור. שתי המעבדות הללו פעלו באופן משמעותי תוך מעורבותם של עשרות מזייפים, מוכרים ולקוחות שרכשו את התעודות והמסמכים המזויפים. כבר בשלב זה ניתן לומר שיהיו עוד מעצרים של חשודים נוספים." אמר קצין החקירות של מג"ב המנהל את החקירה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: