תגובות

‏באיחור של כמעט שלוש שעות: ראש הממשלה בנימין נתניהו וולדימיר פוטין נפגשו בסוצ'י ‎

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במעון פלגי בושארוב בעיירה סוצ'י, רוסיה.

בפתח פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר: "אני שמח לפגוש אותך שוב. היחסים בין רוסיה לישראל מעולם לא היו קרובים יותר. מצד אחד זה מתבקש, זה טבעי. כמו שאמרת, יש למעלה ממיליון דוברי רוסית בישראל. הם מהווים גשר חי בין המדינות שלנו. אני רוצה שוב להודות לך על הדברים שעשית, על יישום הסכם הפנסיות, והווטרנים, זה דבר שעבדנו עליו יחד, דבר מאוד חשוב לאזרחים.


הידוק היחסים בינינו, אדוני הנשיא, זה תוצאה גם של שני דברים נוספים, של מדיניות הדדית מושכלת של שנינו, ושל הקשר הישיר בינינו. הקשר הזה מנע חיכוכים מיותרים ומסוכנים, בין הכוחות השונים, ואני אומר בפה מלא שזהו מרכיב יסודי ביציבות האזור. אני מאוד מעריך את האמירה שלך, שביטחון ישראל חשוב לך. זה בא לידי ביטוי בפגישות שאנחנו מקיימים, והפגישה החשובה שקיימתי עכשיו עם שר ההגנה, שויגו. התיאום הביטחוני בינינו הוא תמיד חשוב, אבל הוא חשוב במיוחד בעת הזאת משום שבחודש האחרון חלה עלייה מאוד חמורה במספר היקף הניסיונות של איראן לפגוע בישראל משטח סוריה, וגם לשים בה טילים מדויקים נגדנו. זה איום בלתי נסבל מבחינתנו, ואנחנו פועלים, ולכן אנחנו חייבים גם לוודא שהתיאום בינינו ימנע חיכוך, ואנחנו אכן עושים את זה, ונמשיך אני בטוח גם בשיחתנו זאת.

זו הפגישה ה-13 בינינו בשנים האחרונות, ואנחנו קידמנו שם הרבה דברים, בנושא הביטחון, בנושא הכלכלה, בנושא התיירות, בנושא הטכנולוגיה, ובהרבה תחומים. אבל יש גם בסיס נוסף, לא רק אקטואלי אלא גם היסטורי לקשר בינינו. אני מקווה מאוד לראותך בישראל בינואר, לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ ולחנוכת האנדרטה לגיבורי המצור בלנינגרד. אנחנו לעולם לא נשכח את התרומה הכבירה של העם והצבא הרוסי להבסת גרמניה הנאצית. אני אומר זאת בכל הזדמנות ובכל מקום, ובצדק. אדוני הנשיא, תודה רבה לך".

צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

המחנה הדמוקרטי הגיבו על ביקור נתניהו בסוצ׳י: ״אחרי שחמאס השפיל אותו באשדוד וסילק אותו מהבמה, הוא טס 3,500 ק״מ כדי לקבל עוד השפלה מפוטין, והמתין לו כמעט 3 שעות לפגישה. באמת ליגה אחרת. עכשיו תורנו להוריד אותו ליגה בקלפי.״

מוקדם יותר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו נפגש עם שר ההגנה של רוסיה סרגיי שויגו:


"סיימתי עכשיו פגישה חשובה עם שר ההגנה של רוסיה שויגו, ואני בדרך לפגישה לא פחות חשובה עם הנשיא ולדימיר פוטין.הנושא הראשון הוא הביטחון, וזה שימור חופש הפעולה של צה"ל וחיל האוויר אל מול הניסיונות של איראן להתבסס צבאית באזורנו נגדנו. אנחנו פועלים כל הזמן, וחשוב למנוע התנגשויות מיותרות. כך אנחנו עושים בפגישות כמו אלה וגם כמובן בשיחות הטלפון הרבות ביניהן.מעבר לכך אני מוכרח להגיד שיש קשר טבעי, כי יש גשר אנושי בין ישראל למדינות דוברי רוסית, כי יש לנו למעלה ממיליון יוצאי ברית המועצות לשעבר בארץ והתרומה שלהם היא כבירה. אבל אני רוצה שתדעו שהתרומה שלהם היא גם ביצירת הקשר הזה, החשוב כל כך, לביטחון ישראל".


תגובות לכתבה:

  1. חי

    ביבי אתה לא אלוהים רד אתה ושרה ויאיר אתם שבוע הבא עפים מבלפור

  2. שוקי מהשוק

    עוצמה יהודית

כתיבת תגובה: