תגובות

אזעקת צבע אדום ביד מרדכי ונתיב העשרה: זוהו שלושה שיגורים – 2 רקטות נפלו, אחת גרמה נזק לבית

אזעקת צבע אדום נשמעה ביד מרדכי ונתיב העשרה.

מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. 2 רקטות נפלו, אחת גרמה נזק לבית.


טנק של צה"ל תקף לפני זמן קצר שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

התקיפה בוצעה בתגובה לשיגורים שבוצעו לפני מספר דקות לשטח ישראל.

על פי הערבים ארבעה מחבלים נפצעו בתקיפה.

מקום הנפילה.


מדוברות חוף אשקלון נמסר כי זוהתה נפילה בחממות של אחד מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. ללא נפגעים וללא נזק.

צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון.

נפילה שנייה אותרה באחד מיישובי המועצה.
נזק קל נגרם לאחד מבתי היישובים כתוצאה מחדירת רסיס.

צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון.
תיעוד מהתקיפה בעזה על פי הערבים.

ממשטרת ישראל נמסר כי חבלני משטרה הוזעקו אל אחד מישובי חוף אשקלון לאחר שאותרה במקום זירת נפילה. אין נפגעים באירוע.

אנו שבים ומזכירים– בכל מקרה של אזעקה, יש להישמע ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף: חל איסור להתקרב לזירת אירוע. יש להשאיר את הטיפול בזירה לחבלני משטרת ישראל המיומנים וכוחות החירום וההצלה.

בכל מציאת פריט חשוד, לרבות חלקי יירוט ו/או רקטה, יש להתרחק מהמקום, להרחיק סקרנים, לחייג 100 ולהזעיק את משטרת ישראל למקום.- הישמעות להנחיות אלו, מצילה חיים!

חברי הנהגת כחול לבן מסרו היום (ד') הצהרה בטחונית באשקלון בעקבות הירי מעזה אמש. דקות לאחר ההצהרה נשמעה אזעקת צבע אדום. גנץ:"להעצים את מדרגות התקיפה בעזה"

המועמד לראשות הממשלה, יו"ר כחול לבן רא"ל במיל' בני גנץ: "באנו לכאן היום קודם כל ולפני הכל לחזק את תושבי אשקלון ותושבי הדרום. לא יתכן שחמאס בעזה

ירשה לעצמו את מה שראינו אתמול ואת מה שראינו בשנה וחצי האחרונה. צריך לשנות את המדיניות. לא לוותר על אף הפרת ריבונות בשום פנים ואופן, ואם צריך, להעצים את מדרגות התקיפה בעזה, לעבור לכתישות מהאוויר, לחיסולים ממוקדים ולכל מה שצריך. יש לנו שתי דרישות בסיסיות שעליהן אי אפשר לוותר: שקט מוחלט מרצועת עזה והשבת הבנים. אחרי ששני הדברים האלו יקרו אפשר וצריך לגשת להסדרים אזוריים ופיתוח תשתיתי בעזה. גם שם חיים בני אדם.
אנחנו לא שמחים לאידו של ראש הממשלה, אנחנו רואים בו יריב פוליטי אבל הוא לא מעם אחר. כשקשה, קשה לכולנו. אנחנו נשנה את המציאות הזו".

שר הביטחון לשעבר רא"ל במיל' משה (בוגי) יעלון: "מה שאנחנו רואים זו תוצאה של מדיניות של רפיסות, החל מאפריל בשנה שעברה. עד אז החמאס לא ירה כדור אחד. לא בגלל שהוא היה ציוני אלא בגלל שהוא ראה את המחיר הכבד ששילם בצוק איתן. כשהממשלה זלזלה בעפיפונים ובבלונים היא זלזלה בריבונותנו. צריך לשנות כיוון ואת זה אנחנו מתכוונים לעשות אחרי הבחירות".

רא"ל במיל' גבי אשכנזי: "אנחנו לא יכולים להמשיך לקבל את המציאות בעזה, אני לא מכיר אף מדינה בעולם שתקבל את המציאות הזו. מה שקורה בעזה זו לא הסדרה זו הפקרה. סינוואר חזק כי הוא מזהה שביבי חלש. צריך לעשות שני דברים – להפעיל את צה"ל לפגיעה אנושה בחמאס ולפעול לשיפור המצב ההומניטרי בעזה. אי אפשר להמשיך עם המציאות שבה על בלונים ואש אנחנו משלמים 'בקאש'. המדיניות של מימון חמאס כדי להרוויח שקט נכשלה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: