תגובות

תיעוד: ‏5 רקטות נורו מעזה וחלקם יורטו מעל אשדוד ואשקלון במהלך נאום ראש הממשלה – אין נפגעים

‏5 רקטות נורו מעזה לעבר אשדוד ואשקלון במהלך נאום ראש הממשלה, 2 מהם יורטו ושלושה נפלו בשטחים פתוחים – אין נפגעי גוף. רקטה נוספת נחתה בים.

מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורטו על-ידי לוחמי כיפת ברזל.


חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח אסותא אשדוד נפגעת חרדה כבת 46.

תיעוד מהאזעקה והפינוי באשדוד באמצע נאומו של ראש הממשלה בעיר. קאדיט: יחיאל אילוז.

ירוט הטילים.

נתניהו שב לאחר מספר דקות לבמה באשדוד, והחל בנאומו: "אם חמאס יורה עלינו באמצע אירוע של הליכוד, כנראה שהוא לא רוצה אותנו פה".

תיעוד חזרת ראש המשלה לבמה.


חלק מטיל טמיר של כיפת ברזל באשדוד.

מעיריית אשקלון נמסר כי בעקבות האזעקה שנשמעה באשקלון לפני מספר רגעים, הנחה ראש העיר, תומר גלאם, על פתיחת מקלטים ברחבי העיר. צוותים נמצאים בשטח ופועלים ליישום ההנחייה בדקות אלו. נציין כי מערכת כיפת ברזל יירטה את שתי הרקטות שנורו לעבר העיר. נעדכן בפרטים נוספים, ככל שיהיו.

ראש העיר, תומר גלאם, בהערכת מצב בחמ"ל העירוני עם נציגי המכלולים: "אנחנו ערוכים לכל מצב ולא לוקחים סיכונים כשזה נוגע לחיי התושבים, לכן הנחיתי על פתיחת המקלטים בכל רחבי העיר. מקווים ללילה שקט ובטוח. מכל מקום, אני מבקש מתושבי אשקלון להיצמד להנחיות פיקוד העורף ולשמור על כללי ההתגוננות בשעת חירום".

צילום: דוברות עיריית אשקלון.
נותר ריק לאחר האזעקה.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו:

"בסיום מפגש עם פעילים באשדוד נשמעה אזעקת צבע אדום וכמו כל הנוכחים נאלצתי לעזוב את מקום הארוע. אני עדיין באשדוד ואני מחזק את ידי התושבים על יכולת העמידה שהם מפגינים מול איומי הטרור. הארוע של היום מוכיח שמדיניות נתניהו, שמשמעותה כניעה לטרור, פשטה את הרגל. חייבים לשנות כיוון והשלב הראשון יהיה בקלפי ב- 17 בספטמבר."

יו"ר רשימת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, בתגובה לירי הטילים בדרום:

"‏הפגיעה בראש ממשלת ישראל היא פגיעה בכבודה של המדינה. ממשלת ישראל חייבת להגיב עוד הערב במאות טילים על עזה, חזרה לסיכולים הממוקדים ונקיטת יד קשה נגד ארגוני הטרור. בכנסת הבאה נדאג שמי שיהיו במקלטים הם הטרוריסטים מעזה".

מ'המחנה הדמוקרטי' נמסר בתגובה: ביום שבו החשוד מבלפור מנסה ספין מדיני, באה המציאות ומוכיחה שאלף ספינים לא יעזרו. נתניהו נכשל. אפס בביטחון, אפס במנהיגות. אפס במדיניות. ראש ממשלה בנבצרות מתמשכת.

יו״ר העבודה-גשר, שר הביטחון לשעבר, ח״כ עמיר פרץ:

״אין חדש תחת השמש. לצערנו, נתניהו שוב נעלם תוך כדי הפקרת תושבי הדרום. מנהיגות אמיתית מצריכה התמודדות עם שורש הבעיה, ולא לחסות תחת צילה המגן של מערכת כיפת ברזל. נתניהו – מנהיגות בורחת.״.

רויטל סויד, ראש צוות התגובות של מפלגת העבודה-גשר: "'מר ביטחון' יורד מהבמה, ליתר דיוק מוברח מהבמה, בגלל עוד ירי על הדרום בזמן נאום בחירות שלו. קשה לחשוב על תמונה סמלית טובה יותר לכישלון המהדהד שלו לספק ביטחון למאות אלפי ישראלים בדרום. במקום הבטחות חלולות לסיפוח הבקעה היה כדאי לפעול כבר מזמן למימוש הריבונות בעוטף עזה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: