תגובות

אחרי דיון סוער: חוק המצלמות נפל ולא יקודם

הצעת חוק המצלמות לא תעלה להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה: "חוק המצלמות נפל ונתניהו יוצא לקרב מאסף נגד החברה הערבית, מערכת המשפט, והמרחב הדמוקרטי כולו. מופע ההתקרבנות של ביבי מגיע לסופו. נפגש בקלפי."


ח״כ מנסור עבאס יו״ר רע״ם (הרשימה המשותפת) : "ההמולה שמייצר נתניהו והלהקה שלו בעניין המצלמות נועדה לעצור את התמיכה הגורפת ברשימה המשותפת, המצביעים שלנו מבינים מצויין את הטקטיקה השקופה של החשוד מבלפור, תגובת הבוחרים הערבים לניסיון ראש הממשלה להדרתם לא תאחר לבוא. 1000000 מצביעים ינהרו בקמויות לקלפיות עם ובלי מצלמות."

ח"כ עאידה תומא-סלימאן בתגובה לכישלון הימין בוועדה המסדרת: "עמדתנו ניצחה. נתניהו נכשל. המחטף של הימין הוא ניסיון התנקשות בשאריות הדמוקרטיה. בינתיים הוא נכשל.
בלמנו את מסע הגניבה הגדול של נתניהו."

ח״כ תמר זנדברג: ״לדיון פה אין שום קשר למצלמות או לטוהר הבחירות. הסיפור הוא ראש ממשלה שנמלט מהכלא ובדרך מושך למטה את עצם הדמוקרטיה הישראלית וכל מי שמייצג אותה. צפו בדבריי עכשיו בוועדה:״

בתגובה להפלת חוק המצלמות בוועדה, מהמחנה הדמוקרטי נמסר: "זה עוד ניצחון בדרך למהפך. רק המחנה הדמוקרטי ילחם כדי שהחשוד בפלילים יפנה את כסאו ודרך הליכוד תפנה את דרכה לתקווה חדשה."

מוקדם יותר, כ-150 מתמודדי ופעילי רשימת המחנה הדמוקרטי עלו לירושלים והפגינו מול משכן הכנסת במחאה על כוונת ראש הממשלה והליכוד להעביר את חוק המצלמות השערורייתי בחטף. המפגינים ביחד עם ראשי הרשימה חה"כ לשעבר סתיו שפיר וניצן הורוביץ חסמו את היציאה מהכנסת יחד עם פעילי המחנה וקראו קריאות: "המדינה שלנו ולא של נתניהו", "ביבי נכשלת, לך הביתה". פעיל של המחנה הדמוקרטי אף עוכב על ידי המשטרה.
ראש רשימת המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ היה נוכח בהפגנה ואמר: "לא ניתן לנתניהו לגנוב את הבחירות, המדינה שייכת לנו האזרחים ולא לנתניהו".
חה"כ לשעבר וראש רשימת המחנה הדמוקרטי, סתיו שפיר שנכחה גם היא בהפגנה בירושלים, התעמתה עם השוטרים שניסו למנוע את ההפגנה ולפנות את המפגינים מהמקום, אמרה: "נתניהו, גם הביריונים והמצלמות שלך לא יצליחו. לא ניתן לך לגנוב את הבחירות. ביבי נכשל ואנחנו נעמוד מול כל ניסיון לגנוב את הבחירות. אנחנו לא מפחדים".
מרשימת המחנה הדמוקרטי נמסר: "אנחנו פונים לכל אזרח שאכפת לו וחשוב לו ממדינת ישראל בקריאת חירום, אנחנו נמצאים בתקופה קריטית לעתיד ילדינו. הגיע העת להתגייס בצו שמונה במלחמה על ההגנה על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק. לא ניתן לנתניהו לגנוב לנו את המדינה ואת הבחירות, הכל בשם ההימלטות מאימת הדין. ב-17/9 שמים סוף לשחיתות וההסתה.".תגובות לכתבה:

  1. שלומי

    חבל. היה יכול באמת למנוע זיופים

כתיבת תגובה: