תגובות

המחבל שהשתתף ברצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל מת בבית החולים

המחבל באסם סאיח, חבר בחולייה שרצחה את בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל, מת היום בשעות הצהרים ממחלה כרונית סופנית.

באסם בן ה-46, היה חולה כרוני סופני שהיה מאושפז בבית החולים ״אסף הרופא״. המחבל תושב יו״ש, משויך לארגון החמאס, ריצה עונש מאסר בגין רצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל, עבירות אמל״ח, נסיון לרצח, ידוי אבנים, חטיפה, כפיה, מאסר שווא, חבירות בארגון לא מוכר, מגע עם ארגון עוין ומתן מקלט והיה מוחזק בשב״ס מאוקטובר 2015.


סבל ממחלות כרוניות חשוכת מרפא לאורך כל תקופת מאסרו. מותו נקבע בבית החולים.

וועדת האסירים מודיעה על מותו של האסיר עקב רשלנות רפואית.

משפחת הנקין, הכוללת את בני הזוג, הרב איתם ונעמה, וארבעת ילדיהם, נסעו ברכבם בדרכם חזרה מאלון מורה לביתם ביישוב נריה בבנימין.

סמוך ליציאתם מאלון מורה, בקרבת העיירה בית פוריכ בכביש 555, התקרב רכב החוליה שבו נהג סמיר זהיר אבראהים כוסא, אל רכבה של משפחת הנקין, ושניים מחברי החולייה, יחיא מוחמד נאיף עבדאללה חג' חמד וכרם לוטפי פתחי רזק, ירו ממנו מטווח אפס צרורות של אש כבדה על בני המשפחה, ובעקבות זאת נפגע איתם הנקין ורכבה של משפחת הנקין נעצר בשולי הכביש.


לאחר מכן עצרו המחבלים את רכבם ושניים מהם יצאו ממנו כדי לוודא הריגה בנוסעי הרכב. הרב הנקין יצא מרכבו.

הוא נאבק בכרם רזק בידיים חשופות והצליח לחטוף ממנו את נשקו, אולם חג' חמד ירה בו והרגו במקום.

תוך כדי הירי ירה חג' חמד בחברו בידו, ואקדח שהיה ברשותו נפל בשטח. נעמה, שלא נפגעה בירי הראשון, נאבקה בחג' חמד, אולם הוא התגבר עליה, ירה בה מטווח אפס ורצח גם אותה.

סאיח היה זה שסיפק את הכספים שבהם נעשה שימוש על-ידי עליוה לשם רכישת כלי הנשק ששימשו את החוליה, ולצורך הטיפול הרפואי בחבר החוליה הפצוע.

כמו כן נטען כי סאיח הוא הגורם שנתן אישור לביצוע הפיגוע, לאחר שאישר שני פיגועי ירי קודמים, במהלכם נורו יריות לעבר כלי רכב ישראליים, שלא הסתיימו בנפגעים.


תגובות לכתבה:

  1. מכלוף

    כן יאבדו כל אויביך

כתיבת תגובה: