תגובות

עמיר פרץ: "יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר – הידיים על המקלדת ידי יאיר אבל הקול, קול נתניהו"

מאות מפגינים הגיעו הערב לכיכר רבין בת"א להפגנה שאורגנה על ידי מפלגת העבודה גשר במחאה על דבריו של בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, נגד יצחק רבין. באירוע נכחו, בין היתר, יו"ר העבודה גשר, עמיר פרץ ושמעון שבס, שהיה מנכ"ל משרד רה"מ במהלך כהונת רבין.
במהלך האירוע נצבעו המים במזרקה בכיכר בצבע אדום והוקרנו על מסך ענק אירועי ההסתה שקדמו לרצח.

פרץ: הרוצח לא פעל לבד… לא לא, אל תתבלבלו. עמדה מאחוריו מערכת הסתה ודה לגיטימציה ענקית, שטופת שנאה ועתירת משאבים וכוח.
ועמדו מאחוריו גם אישים פוליטיים, בינהם מנהיג אופזיציה שהלך בצומת רעננה שמאחוריו ארון קבורה ועמד במרפסת בככר ציון שמתחתיו פוסטרים של רבין במדי אס אס.
אז, הוא נלחם לעצור את תהליך השלום, היום הוא נלחם לשמר את כסאו.
אל תתבלבלו. הידיים על המקלדת ידי יאיר אבל הקול, קול נתניהו.
משפחת נתניהו מעולם לא ירדה מהמרפסת.
אני קובע פה, יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר. יגאל עמיר כבר לא ירצח אף אחד. הוא בכלא לשארית חייו. אבל הרבה יגאל עמירים קוראים עכשיו את הציוצים, מקשיבים טוב טוב להיעדר ההסתייגות ממנהיגם, האבא, ומבינים מה עליהם לעשות.
אני קורא מפה ליועץ המשפטי לממשלה – האחריות עליך. אותי פחות מעניין שמפניות וסיגרים. אותי מעניין לעצור את הרצח הבא!
רק בכוחך לעצור את הטירוף הזה. משטרת ישראל והשב"כ חייבים לפעול כדי לעצור את ההסתה המסוכנת הזאת שפוגעת בכל חלקה טובה בישראל ומכשירה את הרצח הבא.
אגיש קובלנה פלילית פרטית כנגד יאיר נתניהו. זוהי לא הסתה כנגד יצחק רבין עליו השלום. זוהי הסתה לפגיעה בכל מי שלא חושב כמוהם. אני קורא למשטרה לפעול במהירות ובכל הכח על מנת לחסום את חשבון הטוויטר הזה לפני שיהיה מאוחר מדי.


קרדיט: דוברות העבודה גשר.


דבריו של יאיר נתניהו.

ממפלגת העבודה-גשר נמסר:
‏״אנו מגנים בכל תוקף את דברי הבלע החמורים של יאיר נתניהו נגד ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז״ל, אך מה ניתן לצפות ממי שאביו עמד על המרפסת בכיכר ציון בראש מסע ההסתה. נמשיך להוביל את מורשתו ודרכו של יצחק רבין והיא זו שתנצח.״

עו״ד ערן חרמוני, מזכ״ל מפלגת העבודה:
״התפוח נפל הכי קרוב שאפשר לעץ. בעצם הוא ממש על העץ. ‏לא מתפלא בכלל שהבן של האיש שעמד על המרפסת והיה ממחוללי ההסתה שהובילה לרצח רבין, הוא גם זה שרוקד לו על הדם היום.״

יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח, הגיב היום לציוץ של יאיר נתניהו: "לקבוע שרבין רצח ניצולי שואה זה המשך ישיר לפוסטר של רבין במדי אס-אס", כתב והוסיף: "אולי הפעם היועץ המשפטי לממשלה יפעל נגד המסיתים?".

‏נועה רוטמן (המחנה הדמוקרטי), נכדתו של רבין, על כוונת העבודה לתבוע את יאיר נתניהו בשל ציוצים נגד רבין: "פנייה ריקה מתוכן. אין אפשרות להגיש תביעת דיבה על דיבתו של המת. מה שכן יש אפשרות זה ללכת לקלפי ולהצביע לפי צו מצפונכם ולהסיר מעלינו את השיקוץ המשסה הזה".

נתניהו התנער מדבריו של בנו יאיר על יצחק רבין ז״ל: "אני לא מסכים עם הדברים שכתב בני יאיר על יצחק רבין ז״ל. עמדותיו של יאיר הן שלו בלבד ועל דעתו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: