תגובות

גנץ מיישר קו עם לפיד נגד החרדים: "נקים ממשלת אחדות ליברלית"

יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה, רא"ל (מיל') בני גנץ וחבר הנהגת כחול לבן, רא"ל (מיל') גבי אשכנזי הגיעו הערב (ג') לכנס בבאר שבע.

גנץ אמר: "ב-80% מהדברים רוב הציבור מסכים וחושב אותו דבר. בדיוק על הבסיס הזה אני מתכוון לבנות ממשלה רחבה שתייצג את כולם. שיטת הממשל במדינת ישראל הביאה אותנו למצב שבו קבוצות מיעוט, מפלגות סקטוריאליות, מצליחות לכפות על הרוב. הן מצליחות משום שכל ראשי הממשלה האחרונים נאלצו להיכנע לסחטנות. הם הקימו קואליציות שפעלו למען אותן קבוצות, ולא למען רוב הציבור".


גנץ הוסיף: "אני מתחייב בפניכם שמיד אחרי הבחירות, נקים ממשלת אחדות ליברלית. ממשלה שתתבסס על הרוב- ללא קיצוניים וללא סחטנות. כל מפלגה ציונית שתרצה להצטרף תחת קווי היסוד שעליהם מסכים רוב הציבור– תוזמן להצטרף. כדי שזה יקרה, כחול לבן חייבת להיות המפלגה הגדולה ביותר ולקבל את המנדט מנשיא המדינה להקים ממשלה. אנחנו נקים ממשלה שתייצג את הרוב ותדאג גם למי שלא בחר בה".

ח"כ רא"ל (מיל') גבי אשכנזי: "קיבלנו הזדמנות שניה. לא יהיה מועד ג'. אני מסתכן בלהעריך שלא תהיה מפלגה שתשלח את המדינה לבחירות פעם נוספת. תהיה ממשלה. וזו תהיה ממשלה של כחול לבן בראשותו של בני גנץ.
אנחנו רוצים שזו תהיה ממשלה של אחדות. ממשלה שמאחדת ולא מפלגת. ממשלה שמשרתת ולא נתונה לסחיטה. אנחנו מאמינים שזה מה שישראל צריכה היום. מדינה שמכילה את האחרים, מדינה שכולם שווים בה, מדינה יהודית ודמוקרטית, מדינה שכולנו רוצים לגדל בה את ילדינו".

אשכנזי הוסיף: "נחשפנו אתמול לקלטות של ראש הממשלה- צועק, נוזף. על התקשורת, כמובן. הייתי רוצה לשמוע אותו צועק על המיטות שחסרות, על בית החולים שצריך לבנות כאן בבאר שבע, על כיתות שחסרות, על הביטחון, על הגירעון. כחול לבן יצרה אלטרנטיבה שלטונית לראשונה מזה עשר שנים, אלטרנטיבה לממשלה קיצונית וצרה, עם שר הלכה, עם שר שתומך בהמרה. אנחנו לא נאפשר את זה, אתם לא תאפשרו את זה".


קרדיט תמונות- אבישי פינקלשטיין.

ראשי 'יהדות התורה' סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני:

יצא המרצע מן השק. לאחר שניסה במשך תקופה ארוכה להסתיר את דעותיו ואף עשה הכל כדי לבדל את עצמו מיאיר לפיד שותפו, היום מתברר שאין כל הבדל ביניהם. בני גנץ התברר כאדם ללא ערכים ושדרה. אין לו בעיה לפלג את החברה בישראל בשביל כמה מנדטים בספק. הוא איננו ראוי לתפקיד אחראי, אדם חסר יכולת ציבורית כלשהיא, השותפות שלו עם יאיר לפיד מעידה עליו את אמרת חז"ל "אוי לרשע ואוי לשכנו".
יהדות התורה דבקה בעמדתה להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: