תגובות

משאית דלק הוצתה הלילה בסמוך לבנייני מגורים בירושלים

הלילה (ג') סמוך לשעה 1:15 אחר חצות, התקבל דיווח במוקד המבצעים של כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים, על שריפת מיכלית דלק סמוך לבנייני מגורים, ברחוב ברל לוקר בדרום העיר.

למקום הוזנקו באופן מיידי ארבעה צוותי כיבוי והצלה בסיוע רכב אספקת מים והיחידה לטיפול בחומרים מסוכנים.


הצוותים שהגיעו תוך זמן קצר למקום, הבחינו במשאית להובלת חומרים מאיצים (בנזין) אשר בוערת בעוצמה בחלקה הקדמי, וכי יש חשש מיידי להתלקחות מיכלית הדלק, דבר שהיה יכול לגרום לפגיעה קשה בתושבים הרבים, אשר נמו את שנתם בבניינים הנמצאים בסמוך לשריפה.

לוחמי האש החלו מיד בפעולות כיבוי של מיכלית הדלק ובמקביל, צוותים נוספים ביצעו קירור של המיכל והגנה על בתי התושבים, בכדי למנוע את פיצוץ המיכל והתפשטות האש לעבר הבניינים הנמצאים בסמוך.

תוך זמן קצר יחסית, השיגו הצוותים שליטה באירוע ומנעו פגיעה קשה בנפש ורכוש.

מחקירה ראשונית של השריפה, ע"י חוקרי כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים, עולה כי השריפה החלה בעקבות הצתה.

בסיום פעולות החקירה של חוקרי כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים, יועברו המסקנות לידי האגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים ולידי משטרת ישראל.


להב שלומי הרוש, קצין ביחידה לחומרים מסוכנים של כבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים: "הוזנקנו לשריפה באישון לילה, שריפה של משאית להובלת נוזלים דליקים שחנתה בסמוך לבתי תושבי השכונה.
התחלקנו למספר צוותים, חלק ביצעו הגנה על בתי התושבים ומניעת התלקחות כוללת של חומרי הדלק במיכלית, וצוותים אחרים ביצעו כיבוי של חזית המשאית שבערה כליל."
"רק בזכות הפעילות המהירה והמקצועית של לוחמי האש נמנעה פגיעה קשה בבתי התושבים ובדיירים הגרים בהם"


צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה מחוז ירושלים
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: