כ-600 בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהושע בן נון. דגן: "נמשיך לשמר את המקומות הקדושים בשומרון למען הדורות הבאים"

כ 600 בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהשע בן נון וכלב בן יפונה שבכפר כיפל חארס שבשומרון.

הכניסה התקיימה לקראת ראש חודש אלול – חודש הרחמים והסליחות – שיתקיים ביום ראשון הקרוב. וכחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון באמצעות מנהלת קבר יוסף והמתנדבים הרבים המסייעים שם, ובליווי צה"ל.


יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר הערב: "אנחנו נמשיך לקיים את חובתנו לעם היהודי, לשמור ולשמר את המקומות הקדושים בשומרון. ובהם את קבר יהשע בן נון. חלק מהמשמירה על המקומות היא שמירה על תנועה מתמדת והבאת מתפללים מכל רחבי הארץ לפקוד את המקומות הקדושים ולהתפלל בהם. הזכות של הדור שלנו לפקוד מקומות שאלפי דורות רק חלמו עליהם לא תסולא בפז ואנחנו נמשיך לשמור על המקומות הללו: קבר יהשע בן נון, קבר יוסף, למען הדורות הבאים. אנחנו מצפים מממשלת ישראל לקחת צעד אחד קדימה ולהחיל ריבונות על יוש ובוודאי על המקומות הקדושים".

קרדיט: מנהלת קבר יוסף.

דגן הודה למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון, לחטיבת אפרים שליוותה את הכניסה ולאלפי המתפללים המגיעים מכל רחבי הארץ מדי חודש ומסייעים לשמור על הגחלת.

במהלך הכניסה נזרק בקת"ב לעבר כוח צבאי, אין נפגעים ואין נזק. קבר כלב בן יפונה הושחת.


מדברי קצין ההגנה המרחבית של חטיבת אפרים, סרן דימה סקורניאקוב: "מספר פעמים בשנה לוחמי צה"ל מאבטחים את הכניסה אל הקברים, במטרה לאפשר את התפילה במקום. החטיבה בשיתוף כלל הכוחות נערכים מראש לכניסה ולאבטחה של המתחם. יחד, עם כלל הגורמים, נמשיך לאפשר את הכניסות".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: