נתניהו: "מציע לנסראללה להירגע – הוא יודע שישראל יודעת להגן על עצמה"

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הנחת אבן הפינה של מרכז הפיתוח של מובילאיי בירושלים:

״שמעתי את הדברים של נסראללה. אני מציע לנסראללה להירגע. הוא יודע יפה מאוד שמדינת ישראל יודעת להגן על עצמה היטב, ולהשיב לאויביה כגמולם. אני רוצה להגיד לו ולמדינת לבנון, שמאכסנת את הארגון הזה השואף להשמיד אותנו, ואני אומר את זה גם לקאסם סולימאני: היזהרו בדבריכם, ועוד יותר היזהרו במעשיכם.״


בטקס השתתפו גם שר הכלכלה אלי כהן, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומייסד ומנכ״ל ״מובילאיי״ פרופ׳ אמנון שעשוע.


ראש הממשלה נתניהו בטקס:


״היום הזה הוא יום מרגש. לא הייתי פה כמה חודשים ואני רואה את השינוי, את הצמיחה, את המנופים, את הדחפורים, ובעיקר אני רואה את המוחות ואת הלבבות שישנם.

זה יום גדול, כבר נאמר במקורותינו, לא צטטה מדויקת: "כי מציון תצא תוכנה". מציון יוצאת תוכנה גדולה, ולכן זה יום גדול, קודם כל לירושלים. זה שינוי גדול מאוד. בזכות המפעל הזה ומפעלים דומים, ירושלים עכשיו מטפסת במהירות כאחת מהערים שהטכנולוגיה מתפתחת בה בקצב הגבוה ביותר.

זה דבר שתמיד שאפנו אליו, אבל אמרנו שיש חלוקה – תל אביב היא העתיד וירושלים העבר. זה עבר. ירושלים היא גם העתיד, והעתיד מתרחש ממש כאן, במקום הזה, בצורה מאוד דינמית ותוססת. יש פה שינוי גדול מאוד בירושלים.

אני רואה בהרחבת הקמפוס הזה כסימן לבאות, ותהיינה עוד חברות שתתלווינה, גם כספקי משנה וגם כאלו שייצרו טכנולוגיה משלהם. זה דבר גדול מאוד וזה גם יום גדול למדינת ישראל, משום שאנחנו במהפכה גדולה. המהפכה משנה את הכלכלה העולמית בקצב ודרמטיות שלא הכרנו מאז שאנחנו עוקבים אחרי תולדות הכלכלה.

אם אתם הולכים לעשר החברות הגדולות לפני עשור ומשווים אותן לעשר החברות הגדולות היום – חצי מהן נמחקו, כי הן היו חברות אנרגיה, והיום האנרגיה היא האנרגיה של המוח האנושי, מה שאנחנו קוראים באנגלית Products of the mind, מוצרי המוח. אין ספק שאלה שווים יותר ומביאים לידי ביטוי גם את היכולות המיוחדות של ישראל, ולכן אנחנו מובילים את מדינת ישראל לקדמת המהפכה הכלכלית העולמית בתעשיות שמשלבות אינטליגנציה מלאכותית, מאגרי נתונים גדולים וקישוריות.

שלושת הדברים האלה יוצרים לנו תעשיות חדשות – תעשיית הסייבר, שהיא מובילה עולמית, תעשיית הבריאות הדיגיטלית ותעשיית המזון. כולם צריכים מזון, כולם צריכים ביטחון, כולם רוצים בריאות וכולם גם רוצים לנוע ממקום למקום. המהפכה התחבורתית, מה שאנחנו קוראים לו התחבורה החכמה, זה דבר שהוא חשוב מאוד למדינת ישראל, בגלל הערך הכלכלי שלו ובגלל הרצון שלנו להביא לכך שאנשים ייסעו ולא ימותו ולא ייפצעו, וגם יעשו את זה בצורה היעילה ביותר, וכמובן שאנחנו לפני שינוי גדול שישפיע על העולם. אין שום היגיון בדרך שבה אנחנו מתניידים עכשיו. העובדה שאנחנו קונים מפלצת מתכתית כזאת ש-95% מהזמן יושבת אצלנו בגאראז', וכשאנחנו עולים עליה ונוסעים בה אנחנו מסתכנים גם בגוף ובנפש, ואת הדברים האלה אפשר לתקן ולייעל, ואנחנו לפני המהפכה הזאת.

מה שאנחנו יכולים לתרום למדינת ישראל בעצמנו, לירושלים ולעולם, זה לפשט מאוד את הביורוקרטיה שתאפשר לנו לנצל את הגאוניות שנמצאת פה, כדי שהיא תוביל את העולם בתחבורה החדשה. זאת הכוונה שלנו. עשינו כבר צעדים חשובים, אבל העיקר לפנינו, ואני מאמין שאנחנו הולכים להצליח. לשם כך אנחנו צריכים שישראל תהיה מעצמה מובילה בסייבר, וכך קרה. ואני אומר לכם היום שישראל תהיה מעצמה מובילה בתחבורה אוטונומית. זה מתהווה ואנחנו מחוייבים שזה יימשך.

אנחנו עסוקים כאן בבנייה, ובעוד אנחנו בונים את העתיד, יש מי שרוצה להרוס את כל מה שאנחנו בונים ולקחת אותנו לעבר אפל. שמעתי את הדברים של נסראללה. אני מציע לנסראללה להירגע. הוא יודע יפה מאוד שמדינת ישראל יודעת להגן על עצמה היטב, ולהשיב לאויביה כגמולם. אני רוצה להגיד לו ולמדינת לבנון, שמאכסנת את הארגון הזה ששואף להשמיד אותנו, ואני אומר את זה גם לקאסם סולימאני: היזהרו בדבריכם, ועוד יותר, היזהרו במעשיכם.״

קרדיט צילום: דוברות עיריית ירושלים.

דבריו של ראש העיר ירושלים, משה ליאון:

היום אנחנו מכינים את התשתית של ירושלים כעיר העתיד.
היום אנחנו מניחים אבן פינה, לירושלים כבירת הטכנולוגיה של ישראל.
באלף הרביעי שלה.

אבן פינה לירושלים, כבירת מהפכת האוטוטק, מהפכת תחבורה עולמית.

הד.נ.א של חברת מובילאיי, הוא כל כולו ירושלמי.
מובילאיי היא סיפור ירושלמי, של יצירה אקדמית פורצת דרך, כאן באוניברסיטה העברית, שהפכה לתעשייה טכנולוגית מהפכנית בחזית העולמית.

כבר היום כלכלת ירושלים נהנת ממובילאיי מאחר ומובילאיי היא בין המעסיקים הגדולים ביותר, אם לא הגדולה ביותר בתחומה.

מובילאיי מעסיקה היום כאף חמש מאות עובדים, ועתידה להגיע לכ- 4,000 עובדים.

כלכלה חזקה ודינאמית מהווה מפתח רב עוצמה לשמירה על מעמדה של ירושלים, לשמירה על חוסנה, כעיר צומחת ומשגשגת.

כבר בימים אלו, נהנת ירושלים מתנופה כלכלית של יזמות חדשנית.
יש לנו מוקדים טכנולוגיים מובילים ברמה בינלאומית כמו באוניברסטיה העברית, מרכזים רפואיים ומחקריים וירושלים ממוקמת ברשימת 25 הערים המובילות בעולם, כאקוסיסטם לפיתוח יזמות וכלכלה.

בירושלים פועלות היום, קרוב ל650 חברות טכנולוגיה. מתוכן 550 חברות סטארטאפ בתחומי ההייטק והביוטק.

מטרתה של העירייה בשנים הקרובות היא להביא לגידול בכמות החברות, בגודלן ובמגוונם, תוך יצירת הזדמנויות לשילוב של אוכלוסיות שונות בתעשיית ההיטק.

כיום, אין ספק שירושלים זקוקה לעוגני תעסוקה גדולים, חדשניים ומובילים, כאלה שיצרו בה הזדמנויות חדשות ואלפי משרות.

הנחת אבן הפינה של מובילאיי היא תחילתו של תהליך. אנו עולים היום על אוטוסטרדה שתוביל את ירושלים קדימה במהירות עצומה.

נעשה כל מאמץ להביא לכאן, לבירת ישראל חברות גדולות נוספות ולהביא את ירושלים לעצמאות כלכלית.

ברכות לירושלים, ברכות למובילאיי, ברכות למדינת ישראל.


תגובות לכתבה:

  1. עמוס

    ביבי גימיקים לא יעזרו בפעם
    אתה עף עם בעיטה מבלפור עם המדרובה פסיכולוגיתתתתת
    ישר לשימוע ומשם לכלא
    הכל משמיים

כתיבת תגובה: