בזמן הדיון בבקשה לפסול אותו בבג"צ: בנצי גופשטיין חילץ צעירה יהודיה ואת ביתה התינוקת מעזה

בסרטון שהעלה הערב (מוצ"ש) יו"ר ארגון להב"ה ומועמד עוצמה יהודית לכנסת בנצי גופשטיין לרשתות החברתיות, הוא חושף היכן הוא היה ביום חמישי האחרון, בשעה שבבית המשפט העליון התקיים דיון בבקשת התנועה הרפורמית לפסול את מועמדותו מלרוץ לכנסת.

בסרטון, חושף גופשטיין כי בזמן הדיון ולאורך כל שעות היום, שהה במחסום ארז שבגבול עזה, שם ניהל מבצע חילוץ של צעירה יהודייה, אם לתינוקת, שחולצה מתוך עזה והושבה לשטח ישראל.


גופשטיין מגולל את סיפורה של גלית פופוק, שהייתה נשואה לפלשתיני וחולצה מעזה לפני 13 שנה. בזמן החילוץ דאז, יצאה מעזה עם שלושה ילדים, כאשר 3 בנות נשארו אצל בעלה הפלשתיני – ביניהן ביתה הבכורה, שהייתה אז בת 8 בלבד.

במהלך השנים, נהרג בעלה של פופוק בעזה בהפצצה של חיל האויר. לפני מספר שנים, פנתה פופוק לגופשטיין וביקשה את סיועו של ארגון להב"ה לחילוץ בנותיה הנותרות. בעקבות מאמצי ארגון להב"ה, נוצר קשר בין גלית לביתה, לאחר נתק שהיה קיים בזמן שהאמא גלית היתה בישראל.

בזמן מבצע צוק איתן, נעשתה פניה לשר הבטחון דאז, בוגי יעלון, בשעה שחיילי צה"ל שהו בשכונה בית-להיא בעזה, בה שהתה ביתה של פופוק, בבקשה להפעיל את החיילים שיסייעו בחילוצה של יסמין (ביתה של גלית) וביתה התינוקת, אך בוגי סירב. גופשטיין, אשתו ענת והאמא גלית הגיעו למחסום ארז בגלל אינדיקציה שאולי יאפשרו את הוצאתה של ביתה של פופוק מעזה – מה שכאמור, לא קרה בסופו של דבר.

ביום חמישי האחרון, בזמן קיומם של הדיונים בבית המשפט העליון בעניינו של גופשטיין, כאמור, חולצה יסמין מעזה יחד עם ביתה התינוקת, ובמפגש מרגש, לו היו שותפים גם גופשטיין ואשתו, פגשה את אמה במחסום ארז, לאחר 14 שנה שלא ראו זו את זו; זאת לאחר מאמצים כבירים של גופשטיין וארגון להב"ה, בשיתוף פעולה עם צופיה נהון וח"כ פטין מולא מהליכוד, שסייעו להצלחת המבצע.

בתמונה: בנצי גופשטיין ואשתו, יחד עם האמא גלית, ביתה והתינוקת במעבר ארז – לאחר החילוץ.

בנצי גופשטיין אומר הערב כי "בזמן שהרפורמים מנסים להגדיר את המלחמה בהתבוללות כגזענות, ארגון להב"ה ימשיך במאמצים להביא את שתי הבנות הנוספות של גלית שנותרו בעזה, ולעזור ליסמין ולאמה להשתקם בישראל. נמשיך במאבק בהתבוללות ונעמוד תמיד לצידן של בנות ישראל – ככל שיידרש מאיתנו".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: