‏נתניהו: "נצא למערכה רחבה אם נידרש – אין שיקולי בחירות"

רה״מ נתניהו בהודעה על הפעולות בגבול עזה לפני יציאתו לאוקראינה – "אם הדבר יידרש, נצא למערכה רחבה – ללא קשר לשיקולי בחירות. נעשה מה שיידרש לשמור על הביטחון."

‏מוקדם יותר אמר ליברמן על המתיחות בדרום: "נתניהו מנע חזרה למדיניות של סיכולים ממוקדים. ולא רק שהוא מנע הוא מעניק לחמאס חסינות. יתרה מזאת הוא מתכוון להעביר להם בסוף החודש עשרות מיליוני דולרים, אחרי שהם בירכו על רצח יהודים".


ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו בנמל התעופה בן גוריון, בדרכם לקייב, אוקראינה. צילום: עמוס בן גרשום לע"מ.

דבריו המלאים של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המראתו לקייב:

״אני יוצא עכשיו לביקור חשוב באוקראינה בהזמנת הנשיא החדש זלנסקי. יש לנו מאות אלפי אזרחים ישראליים שבאו מאוקראינה שמהווים קשר חי בין שתי המדינות, והקשר בינינו הולך ומתהדק. אני אדון עם הנשיא על הקמת אזור סחר חופשי, על הסכם הפנסיות ועל שורה של נושאים אחרים שיחזקו עוד יותר את הקשר המצוין בין שתי המדינות.


אני מבקש לשבח את צה"ל על הפעולה שחיסלה אתמול חמישה מחבלים בשטח עזה. המשימה שלי היא לשמור על הביטחון ועל השקט, ואנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות לשם כך.

אני שמעתי אמירות שאני נמנע מלצאת למבצע רחב בגלל שיקולי הבחירות. זה לא נכון. כל מי שמכיר אותי יודע שהשיקולים שלי הם עניינים, הם אמיתיים, ושאני פועל בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון בתקיפות ובשיקול דעת.

אם הדבר יידרש, אנחנו נצא למערכה רחבה בלי קשר לבחירות. עם בחירות או בלי בחירות, נעשה מה שדרוש למען ביטחון ישראל.״

״אנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות. הצד השני מרגיש היטב את נחת זרוענו.״

בתשובה לשאלה על חברות הקונגרס:

״אנחנו מכבדים את כל חברי הקונגרס, וההנחיה שלנו היא גם לאפשר כדרך קבע ובאופן אוטומטי את הכניסה של כל חברי הקונגרס, דמוקרטים ורפובליקנים. רק לפני שבוע נפגשתי עם עשרות חברי קונגרס דמוקרטיים. כשהשגריר דרמר התבטא, הוא ביטא בדיוק את המדיניות הזאת.

יש לזה רק חריג אחד, והחריג הוא חוק ה-BDS שמחייב אותנו לבדוק כניסה של אנשים שתומכים ב-BDS. בזמן שהשגריר דרמר התבטא, לא הייתה בקשה ספציפית לביקורים הללו וגם לא לו"ז ותוכנית ביקורים ספציפית. מהרגע שהם הביאו זאת, בחנו את זה וקיבלנו את ההחלטה כפי שקיבלנו. זו לא החלטה מפלגתית, זו החלטה עקרונית. אנחנו מכבדים את כל המפלגות בארה"ב בצורה שווה, אבל אנחנו גם מכבדים את עצמנו. מי שבא להטיל חרמות עלינו ובא לכפור בלגיטמציה של מדינת ישראל, אנחנו לא מאפשרים לו כניסה.״


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: