כישלון לרון קובי: אחרי שהשופטים לא הותירו ברירה – רון קובי משך את העתירה נגד השר דרעי

שופטי בג"ץ פנו לרון קובי בבקשה לדחות את העתירה בהסכמה ולתת הזדמנות נוספת לחברי המועצה לנהל את העיר למען טובת טבריה ותושביה. רון קובי הסכים בלית ברירה וחזר בו מהעתירה.

שר הפנים, אריה דרעי, אמר היום (יום ג׳) לאחר קביעת בבית המשפט העליון: ״אני שמח שבית המשפט העליון אישר את החלטתי לאפשר לארבע הרשויות, ירכא, טבריה, רהט ועוספיה לאשר את תקציב המועצה עד ה-30.9.2019. אישור תקציבי הרשויות חשוב ביותר לתפקודן התקין ולרווחת התושבים״.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי: "רק טובת טבריה עומדת מול עינינו, נמשיך לשרת את הציבור נאמנה".

חברי מועצת טבריה.

מהדיון בעתירה של רון קובי נגד דרעי: קובי טען בפני השופטים כי מדובר כאן בכבודו של שר הפנים דרעי מול בוחריו בעניין הבחירות הקרובות. הוא לא רוצה להראות שהוא לא מפסיד לבגצ.

השופטת לעותר רון קובי: "אמרת גם בדיון הקודם שהמועצה לעומתית וביקשת ארכה להעביר את התקציב וקיבלת, אז מה אתה רוצה?"

השופטים תקפו את רון קובי בדיון בביהמ״ש – ״אנחנו עוסקים בשאלות משפטיות ואתה מביא לנו הוויות מוניציפאליות. לשר הפנים יש את הסמכות לתקן את החלטתו הקודמת. אנחנו לא מצליחים להבין איך מה שאתה טוען מסתדר עם עתירה הקודמת

השופט שטיין לרון קובי: "אי אפשר לטמון את הראש בחול. לשון הפקודה היא שהשר ימנה בתוך 14 ימים ועדת קרואה. מדובר בסמכות שבחובה. הטענה של העותר, שצריך לתת צו שימנה מכיוון שיש כאן מישהו שלא מקיים סמכות שבחובה. זו טענתו של העותר".

‏השופט ברק ארז תמך בעמדת רון קובי ואמר לנציגת המדינה: לא מקובל שלאחר שפוקעת כהונת חברי מועצה – מחזירים אותם. מי שמתפטר מכהונה – אי אפשר לחזור מההתפטרות.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: