המשטרה החליטה לסגור את הר הבית למבקרים יהודים: עימותים קשים בהר הבית – 4 שוטרים נפצעו

המשטרה החליטה שלא לפתוח את הר הבית למבקרים, ובהם יהודים בשל אירועי ט' באב וחג הקורבן. בהר עדיין עשרות אלפי מתפללים מוסלמים. הקריאה של הווקף הצליחה למנוע את כניסת היהודים להר הבית.

בשלב מסויים החלו להתגודד אלפי מתפללים שהיו בשטח הר הבית באזור שער המוגרבים, ולהפר את הסדר במקום, תוך שקוראים קריאות לאומניות ומיידים אבנים, כסאות וחפצים לעבר השוטרים.


לאור כך, נתן מפקד המחוז הוראה לפזר את המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, והשיבו את הסדר הציבורי על כנו.

כתוצאה מההתפרעות, נפצעו באורח קל – בינוני 4 שוטרים.

מהסהר האדום נמסר על 61 מתפרעים ערבים שנפצעו בעימותים בהר הבית.

בהמשך היום, יקיים מפקד מחוז ירושלים, הערכות מצב נוספות.


‏גורמים מדיניים מסרו: "הכניסה להר הבית נקבעת על פי הערכות מצב של המשטרה. בשום שלב לא ניתנה הנחיה של רה"מ לסגור את הכניסה להר הבית".

בצלאל סמוטריץ' אמר בתגובה: סגירת הר הבית ליהודים בתשעה באב היא בושה וחרפה, מהסוג שמזכיר לנו על מה אנחנו צמים היום. ההחלטה להיכנע לטרור ולאלימות הערבית במקום הקדוש ביותר לעם היהודי היא השורש לאבדן ההרתעה גם ביתר הגזרות. כך גם סגירת מערת המכפלה היום בשל יום אידם. "על הר ציון ששמם שועלים הילכו בו".

עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית:

בוקר צום תשעה באב, הריבון בהר הבית הוא החמאס ולא מדינת ישראל.

אין שום הסבר שמניח את הדעת לטירוף הזה. הכניעה וההתקפלות בהר הבית רק נותנת רוח גבית לטרור. משטרה שמאפשרת תליית שלטי הסתה, נכנעת לאיומים ומנהיגה מדיניות אפרטהייד ואוסרת על יהודים לעלות להר ולהתפלל רק בגלל שהם יהודים צריכה לעבור שינוי מהותי.

זה מה שקורה כשהשרים שלנו הופכים להיות צייצני טוויטר במקום להשפיע לשנות. תפקידו של השר לביטחון פנים לתת הוראות למשטרה ולא להפך!

דווקא ביום שבו עם ישראל מציין חורבן הממשלה נכנעת בהר הבית. מי ששולט בהר הבית ישלוט בארץ ישראל כולה.

הימין המאוחד על ההחלטה לסגור את הר הבית: ״חרפה לאומית, קוראים לראש הממשלה לשנות את החלטתו״

תגובת מפלגת הימין המאוחד להחלטה לסגור את הר הבית היום (א׳) למבקרים יהודים:

״החלטת נתניהו לסגור את הר הבית היא חרפה לאומית.
ההר הוא המקום המקודש ביותר לעם היהודי.
אנו קוראים לראש הממשלה:
תשנה את החלטתך.
תפתח את הר הבית ליהודים״.

מהמשטרה נמסר כי לרגל חג הקורבן ו ט באב, משטרת ישראל ערוכה כבר מליל אמש, על מנת לאפשר לכלל בני העדות לחגוג את חגם ולקיים את מצוות החג ברחבת הכותל המערבי והר הבית.

החל משעות הבוקר המוקדמות עשרות אלפי מתפללים פוקדים את הר הבית. בשעה האחרונה, התקיימה הערכת מצב מיוחדת בראשות מפקד מחוז ירושלים ובסיומה הוחלט כי לאור כמות המתפללים ופוטנציאל החיכוך הגבוה לא יתאפשרו בשלב זה ביקורים בהר הבית.

משטרת ישראל ערוכה עם מאות שוטרים ולוחמי מג״ב הפרוסים במגוון משימות, הכל במטרה לשמור על הסדר הציבורי ועל שלומם ובטחונם של המתפללים והמבקרים באזור.

קרדיט: דוברות המשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: