‏שריפת יער משתוללת סמוך לבית שמש: דיירי קו הבתים הראשון של מושב בית מאיר פונו

צוותי כיבוי והצלה רבים פועלים משעות הצהרים בשריפת יער שמתפשטת ביער כרמילה סמוך ליישוב בית מאיר.

בשטח השריפה פועלים כעת (נכון לשעה 20:30) 30 צוותי כיבוי והצלה ממחוזות ירושלים מרכז ודרום וכן כוחות מהיחידה המיוחדת של כבאות והצלה לישראל "להבה".


בנוסף פעלו כל העת בסיוע לכוחות לוחמי האש על הקרקע שני מסוקי כיבוי, אשר סיימו את עבודתם עם אור אחרון.

גם בשעה זו, לוחמי האש נאבקים בלהבות במספר גזרות אש כשהעיקרית שבהן נמצאת צפונית מזרחית לישוב בית מאיר, לאחר שמוקדם יותר הצליחו הצוותים להדוף את האש מפאתי המושב בית מאיר אל תוך החורש ובכך מנעו פגיעה קשה בבתי המושב ובתושביו.

הרוח נחלשה כעת ומהירותה פחתה משמעותית, דבר המסייע ללוחמי האש בהתמודדות עם השריפה.

כמו כן, בעקבות הפעילות המקצועית של לוחמי האש שיצרה קו חיץ משמעותי בין בתי המושב והשריפה, הוחלט להתיר לתושבי המושב בית מאיר שפונו לחזור לבתיהם.

יצויין, כי בשלב זה, עדיין לא הוכרזה שליטה בשריפה וגם לאחר השליטה בלהבות, פעולות הכיבוי ימשכו במשך כל הלילה ואף במהלך כל יום המחר.


טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: "החל מהשעה 15:00 בצהריים, נאבקים לוחמי האש בחירוף נפש בשריפה גדולה שאיימה לכלות את שמורת המסרק וסיכנה את בתי המושב בית מאיר.
השריפה עדיין לא בשליטה. אולם, המאמצים הגדולים של לוחמי האש ניכרים בשטח וכעת הצלחנו לאגף את השריפה ברוב חזיתות האש, ובשעות הקרובות אנחנו נשיג שליטה על הלהבות"
"שיתוף הפעולה בין כלל גופי החירום, ובהם כבאות והצלה לישראל, משטרה, קק"ל, רט"ג, מועצה מקומית, אנשי הישוב ועוד גורמים חבירים נוספים, הוכיח גם בפעם הזאת את עצמו ומנע פגיעה קשה בנפש ורכוש"

בהודעה לתושבים נכתב: תושבים יקרים, בשעות האחרונות משתוללת שריפה באזור בית מאיר. המועצה פינתה קו בתים ראשון ונערכת לקליטת התושבים בבית העם ביישוב שורש. אנו בקשר הדוק עם כל גורמי הביטחון, וקוראים לכם לעקוב אחר העדכונים. במקרה של חשש לשריפה, אנא חייגו למוקד המועצה 8108* או לכוחות הביטחון.

קרדיט: דוברות כבאות והצלה מחוז י-ם


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: