קצין נפצע בינוני ושניים קל מירי בגבול עזה – צה"ל הגיב בירי וחיסל את המחבל

כוח צה"ל לגדר באזור חאן יונס בגבול עזה בעקבות חתך בגדר, מחבל שחיכה להם פתח בירי, כתוצאה מכך קצין צה"ל נפצע בינוני ושניים קל, הם פונו במסוק לסורוקה והבוקר שוחררו 2 הפצועים קל.

המחבל שפתח באש לעבר הלוחמים היה חמוש בנשק מסוג קלצ'ניקוב, ורימונים, ואף היה לבוש בבגדי חמאס. מיד לאחר תקרית הירי, כוחות תגבור שהגיעו לזירה פגעו וחיסלו את המחבל סמוך לגדר המערכת. גופת המחבל נמצאית בידי צה״ל.


המחבל האני אבו סלאח, פעיל כוחות הריסון של החמאס.

כוחותינו תקפו בנוסף, בירי ארטילריה וכלי טיס לעבר עמדת חמאס, עשרות פצצות תאורה נורו.

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הלילה, לוחמי צה"ל זיהו חשוד מתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בעקבות הזיהוי במערכות הוקפצו כוחות לאזור והוכרזה כוננות.
לאחר שחצה את גדר המערכת לשטח ישראל ביצע המחבל ירי לעבר הלוחמים. הלוחמים איתרו את המחבל ופתחו באש לעברו. המחבל נהרג מירי כוחות צה"ל..

כמו כן, עמדת חמאס הותקפה על ידי טנק במהלך האירוע. במהלך האירוע נחסמו מספר צירים וכוחות תגבור נוספים אבטחו את הישובים הסמוכים.
כלל האירוע התרחש במרחב הגבול.
באירוע נפצע קצין צה"ל באורח בינוני ושני לוחמים נוספים נפצעו באורח קל, מירי שבוצע לעברם על ידי המחבל.
הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הודעה נמסרה למשפחתם.


פינוי הפצועים בסורוקה, צילום: ישי אלבז, חדשות השואגים לימין.

תוצאות התקיפה הבוקר.

הודעת ראש המועצה, גדי ירקוני לתושבים:
תושבים יקרים,
הלילה כוח צה״ל זיהה חשוד שחצה את גדר המערכת. כוחות הוקפצו למקום והתפתחו חילופי אש, במהלכם חוסל החשוד החמוש ושלושה חיילי צה״ל נפצעו. המועצה עודכנה לגבי האירוע והוכרזה כוננות בשני ישובים הסמוכים לאירוע. חיילים אבטחו את הישובים הסמוכים והתושבים הונחו להישאר בבתים.
עם סיום האירוע לפנות בוקר, הוסרו ההנחיות בישובים. במשך כל האירוע הייתי בקשר ישיר עם מפקד האוגדה ואנחנו ממשיכים לעקוב. אין שינוי בהנחיות.
אנו מבקשים להודות לכוחות צה״ל על התגובה המהירה ועל פעילות ההגנה עלינו ומאחלים החלמה מהירה לחיילינו שנפצעו בתקרית.
אני מחזק את תושבי הישובים הסמוכים שהושפעו מהאירוע ועברו לילה לא שקט. המועצה בקשר עם ההנהגות הישוביות וערוכה לתת מענה ככל שיהיה צורך.
מאחל בוקר טוב ושקט
גדי ירקוני.

הפצצות תאורה באיזור חאן יונס.


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: