מחבל ניסה לדקור לוחם במחסום סמוך לירושלים – ונוטרל בירי

ניסיון פיגוע דקירה במחסום מזמוריה בירושלים: הבוקר מעט אחרי השעה 08:00, הגיע מחבל בן 47, תושב אזור בית לחם, לעבר לוחמי מג"ב שפעלו במעבר מזמוריה ובשלב מסויים, המחבל שלף סכין ונוטרל על ידי הלוחמים ומאבטח אזרחי שפעלו במקום.

לוחמי מג"ב שפעלו במעבר מזמוריה, הבחינו באדם חשוד שהגיע מכיוון איו"ש כשהוא הולך בין כלי רכב בצורה מחשידה כשידיו מאחורי גבו. הלוחמים שחתרו למגע, התקרבו למחבל וביקשו לבדוק אותו. בשלב מסויים, החשוד הניף סכין ששלף מאחורי גבו והתקרב במהירות לעבר הלוחמים.

לוחמי מג"ב שחשו סכנה לחייהם, ביצעו נוהל מעצר חשוד שלאחריו הגיבו מיד בירי מדוייק וניטרלו את המחבל. בזירה נתפסה סכין עמה ניסה המחבל לבצע את הפיגוע (ללא נפגעים). המחבל פונה לקבלת טיפול רפואי.

כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים בפיקוד סממ״ז ירושלים, תנ"צ אמיר ארזני, הגיעו לזירה והחלו בבדיקת המקרה. בהערכת מצב שקיים סממ״ז ירושלים, בהשתתפות סגל פיקוד המחוז ומשמר הגבול, הנחה על המשך הגברת ערנות של כלל מערכי המחוז והטיל את חקירת הפיגוע על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

תמונות הסכין שעמה בוצע ניסיון הפיגוע ומפעילות כוחות המשטרה בזירה, קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מפקד משמר הגבול, ניצב בריק יצחק הגיע לזירת האירוע ושיבח את הלוחמים: "אני גאה בכם, העירנות שלכם ראויה לציון, פעלתם בדיוק כפי שאנחנו מצפים מהלוחמים שלנו. הניטרול היה מקצועי ובמקום, עבדתם בצורה מקצועית בירי כשהוא טען אמצעי עם כוונה לפגע, שמרתם מרחקים אחד מהשני כדי להמנע מדו"צ. ההשתלטות על האירוע הייתה טובה והנטרול שלו היה מצוין, יישר כוח – עשיתם עבודה מצוינת. הוכחתם היום שלוחמי משמר הגבול הם חומת המגן של עם ישראל."

מפקד מג״ב עם רס״ר ס׳ אשר ניטרל את המחבל. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: