נתניהו לפני המראתו לארה"ב: "המפגינים חוברים לאש"ף ולאיראן – ההפגנות ממומנות"

רה"מ נתניהו יצא הלילה לנסיעה מדינית בארצות הברית. נתניהו טס תחילה לסן פרנסיסקו, שם הוא יפגוש את איש העסקים אילון מאסק ויקיים סיור במקום.

בשולי עצרת האו"ם יפגוש את נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, קנצלר אוסטריה קארל נהאמר, נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, ועוד

הפגישה עם ביידן תתקיים ביום רביעי. רה"מ ינאם בעצרת הכללית של האו״ם ביום שישי אחר הצהריים.

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני המראתו לביקור מדיני בארה״ב: ״אני יוצא עכשיו לעצרת האו"ם, שם אני אייצג את ישראל אל מול אומות העולם. בימים אלו גם אפגוש מנהיגים רבים מהעולם, בראשם הנשיא ביידן, שאיתו אדבר בין השאר ובראש ובראשונה על איראן והרחבת מעגל השלום. אני נפגש גם עם קנצלר גרמניה, נשיא אוקראינה, נשיא טורקיה ומנהיגים רבים נוספים מאסיה, אירופה ואפריקה.

אני חייב להגיד שזה די מרגש לראות את ריבוי הבקשות לפגישות. אני לצערי לא יכול להיפגש עם כל המנהיגים שביקשו, אבל מקווה להיפגש עם רובם.

היום העולם רואה, ואני כמובן אדגיש את זה, שאיראן מפרה את כל ההתחייבויות שלה, שהיא משקרת במצח נחושה, שהיא מתכוונת גם לפתח נשק גרעיני וגם להמשיך את התוקפנות שלה באזור. אנחנו ניאבק בשני הדברים הללו גם יחד. שמעתי את האיומים שבאו מאחד מאנשי המשטר האיראני היום, אני מציע לו לא לאיים עלינו. הוא צריך לדעת והמשטר הזה צריך לדעת שאנחנו נגיב בעוצמה בכל תקיפה של אנשינו ושל אזרחינו.

בתחילת הביקור הזה אני אבקר בקליפורניה. אני מתכוון לפגוש שם איש שמוביל כרגע את ההתפתחות הדרמטית ביותר בטכנולוגיה האנושית בזמן החדש ואולי בכלל, את אילון מאסק. אני אדון איתו על נושא הבינה המלאכותית, וגם אפעל שישקיע בישראל בשנים הקרובות. האיש הזה במידה רבה מפלס את הדרך שתשנה את פני האנושות ותשנה גם את פני מדינת ישראל – ישראל צריכה להיות מובילה בנושא הבינה המלאכותית, וכפי שהפכנו אותה לגורם מוביל בנושא הסייבר, כך נעשה גם בתחום הזה״.

צילום: אבי אוחיון /לע"מ.

כוח קפלן אמרו בתגובה לדברי נתניהו: "נתניהו מחבר את ישראל לפולין, הונגריה טורקיה ואיראן – משטרים דיקטטורים אפלים. נתניהו הרס את תדמית ישראל בעולם, הדבר היחיד שעוד מציל את תדמית ישראל בעולם הם המפגינים והמפגינות ששומרים על הערכים הדמוקרטיים של ישראל."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: