בשורה לחגים: מבצע תווי המזון של משרד הפנים יוצא לדרך – אלו הזכאים

משרד הפנים יעניק בתקופת החגים כרטיסים נטענים לכ-500 אלף משפחות זכאיות בהתאם לאמות מידה. המהלך יוצא אל הפועל כחלק מהחלטת הממשלה, שהתקבלה בחודש מאי 2023 ובה נקבע כי משרד הפנים יחלק למשפחות ואזרחים מעוטי יכולת כרטיסים נטענים לרכישת מוצרי מזון.

לאחר עבודת מטה הורחב מעגל הזכאים בשיעור של כ-20% לעומת חלוקת התווים הקודמת – תוספת של כ-150 אלף משפחות. הזכאים אוטומטית בהתאם לאמות המידה יקבלו את תווי מזון לביתם באמצעות שליח.

מי זכאי לקבל תווי מזון?
• תושבים המקבלים מעל ל-70% הנחה בארנונה לפי מבחן הכנסה, או שנמצאו על פי בקשה שהגישו כי הכנסתם החודשית הממוצעת אינה עולה על הסכום המפורט באמות המידה.
• אזרחים ותיקים הזכאים לגמלת הבטחת הכנסה, בנוסף לקצבת זקנה, קצבת שאירים, קצבת תלויים או נכות בשל פגיעה בעבודה.
• תושבים הזכאים לדמי מזונות לפי חוק המזונות, ובנוסף לגמלת הבטחת הכנסה.
• תושבים הזכאים לגמלת הבטחת הכנסה.
• תושבים העונים להגדרת "ניצול שואה נזקק" לפי חוק הטבות לניצולי השואה.

לצפייה באמות המידה של משרד הפנים לקבלת תווי מזון לחצו כאן.

מי שאינו רשום בביטוח לאומי או ברשות המקומית וזכאי על פי אמות המידה, יכול להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת הכרטיסים הנטענים. באם תימצא זכאות, התווים יתקבלו רטרואקטיבית. את הבקשה לרשות המקומית יש להגיש לא יאוחר מיום 22 באוקטובר 2023.

תווי המזון ניתנים למימוש בפריסה גיאוגרפית רחבה, הכוללת כ-1,500 נקודות מכירה ברחבי הארץ, ובכל אחת מן הרשויות המקומיות.

משרד הפנים ממליץ לבצע רכישה נבונה ולהתמקד בקניית מוצרי מזון המעודדים תזונה בריאה.

שר הפנים משה ארבל: "חלוקת תווי המזון למי שידו אינה משגת היא מהלך חברתי חשוב ומבורך. לאחר עבודה מאומצת ומשותפת עם משרדי ממשלה וארגונים חברתיים, הצלחנו להרחיב משמעותית את מעגל הזכאים, והיום אנחנו מוודאים שבכל בית במדינת ישראל יוכלו לשבת סביב שולחן החג ולחגוג בכבוד.
אני מברך את שר הפנים הקודם הרב אריה דרעי שיזם והגה את מיזם תווי המזון, מתוך תחושת שליחות חברתית ומחויבות עצומה למאבק בעוני".

רונן פרץ מנכ"ל משרד הפנים: "משרד הפנים בראשות השר ארבל ממשיך בפעילותו למתן תושבי המדינה לצמצום פערים ומתן שירות איכותי לתושבים ובשל כך הורחב מעגל הזכאים, הוחלט על קבלת נתונים באמצעות הביטוח לאומי ולא רק מי שרשום ברשויות המקומיות, אני קורא מפה לתושבים אשר אינם זכאים אוטומטית אך רואים עצמם כזכאים לתווים בהתאם לכללים שנקבעו, להגיש בקשה ברשויות המקומיות ותווי המזון יוענקו גם להם".

תגובות לכתבה:

  1. כרגיל, המגזר החרדי..

    זכאי הנחת ארנונה, איזה כיבוס מילים יפה..
    הכוונה היא כמעט תמיד משפחות ברוכות ילדים.
    כמו הערים העניות ביותר, בהן יש הנחת ארנונה למחצית האוכלוסיה.
    בני ברק, ירושלים, אלעד וכו'..

כתיבת תגובה: