פיגוע בחווארה: 2 פצועים מירי לעבר רכב – המחבל נמלט

שוב פיגוע ירי בחווארה: בשעה 20:17 התקבל דיווח על ירי לעבר רכב בכביש 60 צומת הביתות סמוך לחווארה. חובשים ופראמדיקים של מד"א בשיתוף כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בלינסון 2 פצועים כבני 30, במצב בינוני כשהם בהכרה מלאה, וסובלים מפציעות קלות בראשם כתוצאה משברי זכוכיות.

כוחות צה״ל פתחו במרדף אחר המחבלים ופרסו חסימות במרחב.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

מדובר צה"ל נמסר: "פיגוע ירי בוצע לפני זמן קצר לעבר אזרחים שנסעו ברכבם בצומת הביתות שבחטיבת שומרון. שני אזרחים נפצעו מרסיסי זכוכית. כוחות צה״ל ומד״א העניקו להם טיפול רפואי ראשוני במקום, והם פונו באורח קל ובהכרה מלאה לבית חולים. כוחות צה״ל פתחו במרדף אחר המחבלים ופרסו חסימות במרחב."

חובש רפואת חירום במד"א עזרא פולק סיפר: "הגענו במהירות למקום וראינו רכב עם פגיעות ירי. שני הפצועים ישבו בתוך הרכב כשהם סובלים מפציעות כתוצאה מרסיסי זכוכית בראשם ובדרך נס לא נפגעו ישירות מהירי. הענקנו להם טיפול רפואי הכולל עצירת דימומים. הכנסנו אותם לניידת טיפול נמרץ ובסיוע כח רפואה של צה"ל פינינו אותם לבית החולים תוך המשך מתן טיפול רפואי כששניהם בהכרה מלאה."

ראש מועצת שומרון יוסי דגן היה בזירת הפיגוע כשהיה בדרכו לאירוע בגב ההר והשתתף בטיפול בפצועים יחד עם צוותי הרפואה של המועצה האזורית שומרון.

דגן הפנה אצבע מאשימה לממשלה ואמר: "פיגוע ירי קשה בחווארה, הגעתי לכאן ממש ברגע התרחשות הפיגוע שני הפצועים בהכרה. היה כאן נס גדול, שניהם פצועים שניהם בהכרה וכרגע בדרך לבית החולים. אני עומד כאן ואני אומר לראש הממשלה אני אומר לשר הביטחון ואני אומר לכל השרים זו האחריות שלכם, זה בידיים שלכם אתם אחראים על זה שיהודים נורים כאן שוב ושוב במרכז מדינת ישראל.

אנחנו באנו לכאן לחיות. ואנחנו לא נוותר לכם אנחנו דורשים ביטחון, אנחנו דורשים שתחזירו את ההרתעה.

הבית הזה שירו מכיוונו צריך להיות מורד.

המחסומים האלה צריכים לחזור כבר תפסיקו להפקיר את הביטחון שלנו.

ראש הממשלה שרי הממשלה, תסתכלו עלינו בעיניים.

תסתכלו על הרכב הזה, בנס אנחנו לא מוציאים מפה שתי גופות אלא שני יהודים שבדרך לבית החולים, פצועים מירי, אני דורש מכם תתעשתו כבר. תושבי השומרון, לא ילכו כצאן לטבח.

אנחנו נבנה את הארץ שלנו ואנחנו מצפים מהממשלה לגבות את זה בביטחון.

אנחנו אזרחים במדינה שלנו, מגיע לנו ביטחון.

צילום וידאו: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: