פשע שנאה בחריש: משלוחן תולש מזוזה לעיני המצלמות – בלי פחד • תיעוד מזעזע

תיעוד מחריד ואנטישמי: שליח ערבי של חברת מקדולנס בחריש תולש מזוזה מפתח בניין ומשליך לפח. • בצלמו: מדובר באנטישמיות יש למצות את הדין עם העבריין.

השבוע נעלמה מזוזה מכניסה ראשית של בניין בחריש, לאחר בדיקה במצלמות האבטחה התגלה משלוחן ערבי של חברת מקדולנס אשר היה בדרכו להביא ארוחה, מבחין במזוזה, תולש אותה ומשליך לפח. הדיירים אשר צפו במחזה הזדעזעו ופנו לארגון בצלמו.

ארגון בצלמו באמצעות עו"ד מיכאל ליטווק הזדרז להגיש תלונה למשטרה עם התיעוד שאינו מותיר מקום לספק.

ממקדולנס לא נמסרה תגובה אך לטענת הסניף המקומי מדובר במשלוחן אשר עובד איתם ולא עובד ישיר.

צפו בתיעוד:

תיעוד מזעזע: משפחה מחריש שהזמינה אוכל נדהמה לגלות כי המשלוחן שהביא להם את האוכל עקר את המזוזה של כניסת הבניין והשליכה לפח.

בעקבות התיעוד שפורסם בחדשות כל העולם, גולש שלח תמונות מהרצליה, שם 2 שליחים של חברת מזון תלשו 2 מזוזות ועשו גם נזק למעלית:

עו"ד מיכאל ליטווק, יועמ"ש בצלמו, מסר: "מדובר בפגיעה חמורה ברגשות דת ובקודשי ישראל. התיעוד הברור מזעזע ופוגע בכל מי שנפש יהודי בקרבו. חוסר המשילות והיעדר הביטחון האישי בולטים שוב נוכח חומרת הדברים הנעשים באופן גלוי לעיני המצלמות. אני מצפה ממשטרת ישראל לאתר את החשוד, לעצור אותו ולמצות עימו את הדין".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר: "באירוע חמור שלא ניתן לעבור עליו בשתיקה. נמשיך לעקוב אחר המקרה ונדאג לזיהוי החשוד ולהבאתו לדין. אני קורא לחברת המשלוחים ולחברת מקדולנס למסור את פרטי החשוד למשטרה ולפטרו בהקדם".

אחרי הפרסום, חברת המשלוחים פיטרה את המשלוחן – מנהל החברה השוכנת בבאקה אל גרבייה מסר: "אני רוצה להתנצל בשם החברה בפני כל תושבי חריש ולהביע את התנצלותנו על האירוע הלא הולם שהתרחש במהלך משלוח שביצע שליח עובד החברה. כחברה, אנחנו מכבדים כל דת וכל בן אדם, המעשה שאירע אינו מייצג את הערכים שלנו".

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: