דוקר עם סכין קצבים ונמלט: פצוע קשה בפיגוע בשער יפו בירושלים – המחבל נעצר

בשעה 15:20, מחבל בן 17, תושב בג'בל אל-מכבר שמזרח ירושלים, ירד מאוטובוס סמוך לטיילת שער יפו ועלה במדרגות המקשרות אל הטיילת, כשהוא חמוש בסכין קצבים גדולה.

בשלב מסויים שלף המחבל את הסכין שברשותו והחל לדקור ולנסות לדקור עוברי אורח. כתוצאה מפיגוע הדקירה אדם אחד נפצע באורח קשה עם פגיעות חודרות ושניים נוספים פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שנחבלו קלות.

מאבטחים אזרחיים ושוטרים ממרחב דוד של מחוז ירושלים עצרו בתוך זמן קצר את המחבל בסמוך לזירת הפיגוע לאחר שהשליך את הסכין, והוא נאזק והועבר לחקירה במשטרה.

כמו כן, הסכין הגדולה באמצעותה ביצע המחבל את הפיגוע נתפסה על ידי המשטרה.

תיעוד רגע הפיגוע.

כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב שהגיעו למקום בפיקודו של מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, סגרו את זירת הפיגוע, ביצעו סריקות באזור והחלו באיסוף ממצאים. מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי הגיע לזירת הפיגוע דקות בודדות לאחר הפיגוע, וסייע לחובש בטיפול בפצוע.

בתום הערכת מצב שקיים מפקד מחוז ירושלים בזירת הפיגוע בהשתתפות המפקדים, הוטלה חקירת הפיגוע על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

זמן קצר אחרי הפיגוע, כוחות הביטחון החלו לפעול בג'בל אל-מכבר, בבית המחבל שביצע את הפיגוע.

צילום: דוברות המשטרה.

פראמדיק מד"א אהרון שטיינמיץ וחובש רפואת חירום במד"א ברוך ויסמן: "הגענו בכוחות גדולים למקום וראינו את הגבר שוכב על המדרכה כשהוא בהכרה מלאה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון. מיד הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים, חבישות ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קשה ויציב."

צילום: דוברות מד"א.

חובש בכיר מד"א רפי הכהן שנקלע למקום סיפר:
"הייתי סמוך מאוד לשער יפו והבחנתי בהתרחשות, רצתי למקום וראיתי גבר כבן 50 יושב על המדרכה, מדמם, עם מספר פצעי דקירה. הזעקתי כוחות מד"א נוספים למקום ובמקביל הענקתי לו טיפול רפואי מציל חיים, מפכ"ל המשטרה שהיה בסמוך הגיע מהר מאוד וסייע לי לחבוש את הפצוע, כוחות גדשל מד"א שהגיעו מהר פינו לבית החולים את הפצוע תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קשה ויציב והוא בהכרה מלאה. נער כבן 17 הגיע אלינו עם פציעה שטחית בבטן ולאחר בדיקה וטיפול ראשוני פינינו אותו במצב קל ובנוסף נפגע חרדה ."

ממשטרת ישראל נמסר: "היום בשעה 15:20, מחבל בן 17 תושב מזרח ירושלים, ירד מאוטובוס סמוך לטיילת שער יפו ועלה במדרגות המקשרות אל הטיילת, כשהוא חמוש בסכין גדולה.

בשלב מסויים שלף המחבל את הסכין שברשותו והחל לדקור ולנסות לדקור עוברי אורח. כתוצאה מפיגוע הדקירה אדם אחד נפצע באורח קשה עם פגיעות חודרות (עפ"י גורמי רפואה) ושניים נוספים פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שנחבלו קלות.

מאבטחים אזרחיים ושוטרים ממרחב דוד של מחוז ירושלים עצרו בתוך זמן קצר את המחבל בסמוך לזירת הפיגוע לאחר שהשליך את הסכין, והוא נאזק והועבר לחקירה במשטרה. כמו כן, הסכין הגדולה באמצעותה ביצע המחבל את הפיגוע נתפסה על ידי המשטרה.

כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב שהגיעו למקום בפיקודו של מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, סגרו את זירת הפיגוע, ביצעו סריקות באזור והחלו באיסוף ממצאים. מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי הגיע לזירת הפיגוע דקות בודדות לאחר הפיגוע, וסייע לחובש בטיפול בפצוע."

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "שולח איחולי החלמה ומתפלל יחד עם כל עם ישראל להחלמת הפצוע מפיגוע הדקירה בשער יפו – בדיוק בשביל מקרים כאלו אני נלחם בתקופה האחרונה לשנות את תנאי המחבלים בבתי הכלא, ברגע שמחבל ידע לפני שהוא יוצא לבצע פיגוע שהוא הולך לסבול בכלא, הוא יחשוב פעמיים לפני."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: