במארב משטרתי: כך נעצרו "בשעת מעשה" מחבלים שיידו אבנים בירושלים • צפו

תיעוד של מארב משטרתי: כך נעצרו "בשעת מעשה" שני מפרי סדר לאחר שיידו אבנים לעבר רכבים מגשר בית חנינא בירושלים • במקרה אחר, הסתיימה חקירתו של חשוד שיידה אבנים בשכונת אבו טור וצפוי נגדו בימים הקרובים כתב האישום.

במסגרת המאבק המתמשך של שוטרי מחוז ירושלים נגד מפרי סדר אלימים, בהם מיידי אבנים, מתבצעת כל העת פעילות יזומה, גלויה וסמויה לאיתורם ולמעצרם של חשודים בעבירות אלו.

כך היה גם בימים האחרונים בשכונת בית חנינא. בפעילות משולבת של תצפיתני מרכז השליטה מבט במחוז ירושלים יחד עם שוטרי תחנת שפט של מרחב קדם, נערכה פעילות סמויה וגלויה לאחר שהתקבלו דיווחים על אבנים שיודו מגשר לעברם של כלי רכב שנסעו בכביש בשעות אחר הצהריים.

תוך כדי פעילות משולבת זאת, זוהו במארב המשטרתי 2 חשודים על הגשר ובשלב מסוים השליך אחד מהם אבן לעבר הרכבים שתחתיו. לעברם של החשודים הוכוון כוח משטרתי שביצע במהירות את מעצרם של השניים "על חם".

סרטון מפעילות המשטרה ומעצרם של החשודים בבית חנינא. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

החשודים, תושבי בית חנינא בני 17, הועברו לחקירה בתחנת המשטרה שפט ובהמשך, הובאו בפני בימ"ש שלום להארכת מעצרם. לאחר שהשופט לא נעתר לבקשת המשטרה ובשל חומרת מעשיהם, הוחלט במשטרה על הגשת ערר על החלטתו, ובדיון שהתקיים בבימ"ש מחוזי עוד באותו היום, הוחלט כל הארכת מעצרם של החשודים לטובת מיצוי החקירה בהתאם.

במקרה אחר, כתב אישום צפוי בימים הקרובים כנגד חשוד תושב שכונת אבו טור לאחר שהושלמה מלאכת חקירתו בתחנת עוז של מרחב קדם. החשוד נעצר על ידי המשטרה לאחר שעל פי החשד יידה אבן לעבר בית מגורים בשכונת מגוריו וגרם נזק לרכב שחנה במקום כשהאבן חדרה לתוכו, ללא נפגעים בנפש.

סרטון יידוי אבן על ידי החשוד בשכונת אבו טור. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

במסגרת חקירה שנפתחה בתחנת עוז במחוז ירושלים, כבר באותו היום נעצר החשוד כשהוא לבוש בפרטי הלבוש בהם תועד מבצע את המעשה. החשוד הועבר לחקירה בתחנת המשטרה ומעצרו הוארך בבית המשפט עד לתאריך 7.9.23 לטובת המשך החקירה ומיצוי הדין עמו.

תמונת הנזק לרכב כתוצאה ממעשיו של החשוד בשכונת אבו טור. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

"משטרת ישראל תמשיך להיאבק ולפעול בנחישות נגד מפגעים, פורעי חוק אלימים ומפרי סדר שינסו לפגוע באזרחים או בכוחות הביטחון תוך סיכון שלומם, במטרה להגביר את ביטחונו של הציבור והגנה על רכושו," נמסר מהמשטרה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: