פיגוע ירי בבקעת הירדן: לוחם נפצע בינוני – חבריו ניטרלו את המחבל

לוחמי מתיל"ן הותקלו ע"י מחבל בבקעת הירדן סמוך לארגמן במהלך סריקות אחר חשוד מאירוע מוקדם יותר, המחבל זיהה את הכוח ופתח בירי לעבר הלוחמים.

לוחמי יחידת מתיל"ן השיבו באש ונטרלו את המחבל. לוחם מג"ב נפצע באורח בינוני בחילופי האש ופונה לבי"ח העמק בעפולה.

המחבל – מוחמד יוסוף זובידאת, בן 16 תושב יריחו.

מתחקור האירועים בבקעה עולה כי מחבל ביצע פיגוע ירי, מוקדם יותר היום (ג׳) כשירה לעבר מתחם ״מפגש ציפורה״ בצומת ארגמן שבבקעה. המחבל ירה שתי יריות לאוויר וירייה אחת לעבר מכולה. לא היו נפגעים באירוע, וכתוצאה מהירי נגרם נזק למכולה. תחילה היה חשד כי מדובר באירוע פלילי בשל מאפייניו הראשוניים, וכוחות הביטחון מחטיבת הבקעה והעמקים פתחו מיידית במרדף אחר המחבל.

מדובר צה"ל נמסר: "במהלך סריקות שבוצעו על ידי כוחות צה״ל ומג״ב במרחב צומת ארגמן בעקבות אירוע פלילי שאירע מוקדם יותר היום, לוחמי מתיל״ן של מג״ב איו"ש נתקלו במחבל שפתח בירי לעברם. הלוחמים חתרו למגע וניטרלו את המחבל, לוחם מג"ב נפצע כתוצאה מהירי ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. כוחות הביטחון סורקים במרחב אחר חשודים נוספים.

מתחקור האירועים בבקעה עולה כי מחבל ביצע פיגוע ירי, מוקדם יותר היום (ג׳) כשירה לעבר מתחם ״מפגש ציפורה״ בצומת ארגמן שבבקעה. המחבל ירה שתי יריות לאוויר וירייה אחת לעבר מכולה. לא היו נפגעים באירוע, וכתוצאה מהירי נגרם נזק למכולה. תחילה היה חשד כי מדובר באירוע פלילי בשל מאפייניו הראשוניים, וכוחות הביטחון מחטיבת הבקעה והעמקים פתחו מיידית במרדף אחר המחבל. במהלך הסריקות, פתח המחבל בירי לעבר כוחות של יחידת מתיל"ן של מג״ב, שהגיבו בירי וניטרלו אותו."

תמונת האקדח של המחבל. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מפכ״ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי ומפקד מג״ב, ניצב בריק יצחק שוחחו הערב עם רש"ט מ', לוחם משמר הגבול מיחידת מתיל"ן שיחד עם צוות לוחמי מתיל"ן של מג"ב איו"ש חיסלו את המחבל שביצע את פיגוע הירי בבקעת הירדן.

המפכ״ל ומפקד מג״ב שיבחו את הלוחם בשיחה עימו והדגישו את תושייתו והחתירה למגע שהביאה לניטרול מחבל שהיה מנסה לפגוע באזרחים ובכוחות הבטחון.

מפכ״ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי אמר ללוחם: ״עם ישראל מודה לך ולחבריך על אומץ הלב הנחישות והחתירה למגע תוך סיכון חיים. פעלתם כמו שמצופה מכל לוחם ותוך זמן קצר סיימתם את המצוד, אני מאחל לך בריאות והחלמה מהירה״.

מפקד מג"ב, ניצב בריק יצחק אמר ללוחם: "היום הגנת בגופך על אזרחי מדינת ישראל, זה חלק מהמחיר שאנחנו לוחמי מג"ב נאלצים לשלם במשימת ההגנה על המדינה. אני מאחל לך החלמה מהירה ורפואה שלמה, מצפים לך חזרה ביחידה להמשך פעילות מבצעית משמעותית בעתיד".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: