נס בירושלים: מחבלת רעולה מג'נין ניסתה לדקור שוטר סמוך להר הבית – ונעצרה

הערב מעט אחרי השעה 21:05, הגיעה מחבלת, 'פאטימה עמראנה' בת 44, שוהה בלתי חוקית תושבת יעבד הסמוכה לג׳נין, וניסתה לדקור שוטר של מרחב דוד שהוצב בסמוך לשער חוטה בעיר העתיקה בירושלים.

המחבלת שפניה היו מכוסות בחיג׳אב שלפה סכין וניסתה לדקור את השוטר בגופו.

השוטר שלא נפגע מהדקירה בעקבות אפוד המיגון שעטה לגופו, הגיב מיד הדף את המחבלת לרצפה בגופו וניטרל אותה בכוח.

כוח משטרה ומג״ב שהיה בסמוך השתלט עליה יחד עם השוטר, ועצר את המחבלת שנלקחה לחקירה במחוז ירושלים.

בזירה נתפסה סכין עמה בוצע ניסיון הפיגוע ולא היו נפגעים בעקבותיו. כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים בפיקוד ממ״ז ירושלים הוזעקו לזירה.

צפו ברגעי הפיגוע:

סרטון מרגעי הפיגוע ונטרול המחבלת, קטע מדברי ממ״ז ירושלים בהערכת מצב שקיים בזירה ושוטר מרחב דוד רס״מ ע׳ שנטרל את המחבלת בכוח משחזר את רגעי הפיגוע ונטרול המחבלת. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, שיבח את השוטר של מרחב דוד על תגובתו המהירה והנחושה וציין בהערכת מצב שקיים בזירה: ״המציאות מחייבת אותנו לדריכות מבצעית גבוהה כל הזמן ותגובה מהירה. במקרה זה נטרול מחבלת שהסתערה וניסתה לרצוח שוטר באמצעות דקירות סכין. תגובת השוטר הייתה מיידית, חדה ונחושה וכך גם של הכוח שהיה עמו. השוטר התעשט מהר ופעל לנטרול המחבלת והסכנה שנשקפה ממנה בכוח. אפוד המגן שעל גופו מנע פגיעה בו – מה שמוכיח גם את החשיבות של ציוד המיגון שעל השוטרים. לצד המשך פעילות לסיכול טרור, עלינו להמשיך להגיב בצורה מהירה, מקצועית וחדה אל מול איום ״המפגע הבודד״, שפוגש אותנו בחודשים האחרונים לעיתים קרובות בדמות נערים צעירים, ובמקרה הזה- מחבלת בשנות ה-40 לחייה. יש למצות עמה את החקירה והדין עד תום, ולהמשיך בפעילות מבצעית יזומה לסיכול טרור ולאיתור איומי פח״ע מכל סוג שהם במרחב״.

רס״מ ע׳ שוטר מרחב דוד שנדקר באפוד ומיד נטרל את המחבלת בכוח שחזר: ״במהלך משמרת בעיר העתיקה בשער חוטה, הסתערה לעברי אשה והחלה לדקור אותי באזור המותניים בחוזקה. מיד הבנתי שמדובר במחבלת. לא ביצעתי ירי כי היו במקום באותה עת עוברי אורח. הדפתי אותה בידיים וברגליים והשתמשתי בכוח בכדי לנטרל אותה. הסכין נשמטה מהיד שלה, וכשהיא הייתה מרותקת על הרצפה וחלפה הסכנה, אני וצוות מג״ב שהיה בסמוך אליי השתלטנו עליה ועצרנו אותה. הבנתי שהאפוד שמר עלי ומנע את חדירת הסכין לגופי. אני ויתר שוטרי מרחב דוד שפועלים כאן נמשיך לפעול נגד מחבלים ומחבלות ולשמור על הבטחון״.

תמונת הסכין שעמה בוצע ניסיון הפיגוע ומפעילות כוחות המשטרה בזירה. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: