"דרך צלחה": השרה אורית סטרוק והשר אופיר סופר ביקרו במוקדי העשייה של השירות הלאומי

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, חה״כ אורית סטרוק קיימה היום (ב׳, 4.9.23) סיור מיוחד במוקדי העשייה של מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי לרגל פתיחת שנת השירות, יחד עם שר העלייה והקליטה אופיר סופר ומנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי • השרה אורית סטרוק: "באנו לאחל ברכת דרך צלחה למתנדבים שלנו" • שר העלייה והקליטה, אופיר סופר: ״יש לי הערכה עצומה למאות צעירים וצעירות שעולים לארץ בכל שנה ובוחרים להתנדב״ • מנכ"ל הרשות ראובן פינסקי: "המשרתים מרכיבים יחד את כל הפסיפס הייחודי של השירות הלאומי".

פותחים שנת שירות לאומי-אזרחי: הבוקר (ב', 4.9.23) קיימה שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות והממונה על השירות הלאומי-אזרחי אורית סטרוק, סיור לרגל פתיחת שנת השירות הלאומי-אזרחי, יחד עם מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי ראובן פינסקי. במהלך הסיור, פגשה השרה את מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי-אזרחי שפותחים שנת שירות חדשה, שמעה סקירה על פועלם ועל העשייה הברוכה שלהם בכלל המגזרים ובכל התחומים.

מעל ל-18,000 מתנדבי ומתנדבות החלו היום את שנת השירות לאומי-אזרחי, מתוכם כ-10,000 מתנדבים ומתנדבות מהמגזר היהודי, כ-5,000 מתנדבים ומתנדבות מהמגזר הערבי וכ-1,300 מתנדבים מהמגזר החרדי.

השרה עודכנה כי מתנדבי השירות מבצעים מעל ל 36,288,000 שעות התנדבות לחברה בשנה במהלך השנה, בלמעלה מ-3500 מקומות שירות שונים.

התחום ההתנדבות המוביל הוא תחום החינוך עם כ-4,000 מתנדבים ומתנדבות ולאחריו תחום הבריאות עם 2,600 מתנדבים ומתנדבות.

במסגרת הסיור, סיירה השרה במספר גופים בהם פועלים מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי-אזרחי: בבית עמותת 'שלוה' בירושלים, בבית החולים הדסה עין כרם ולסיום, ביחד עם שר העלייה והקליטה אופיר סופר נפגשה עם קבוצה של עשרות בנות עולות שהגיעו לארץ מצרפת וארצות נוספות לעשות שירות לאומי-אזרחי.

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, אורית סטרוק, האחראית על השירות הלאומי: "באנו לאחל ברכת דרך צלחה למתנדבים שלנו, ולומר להם שתרומתם במסגרת השירות הלאומי היא אבן יסוד בבנין החוסן האזרחי של מדינת ישראל, והצלחתם – תהיה הצלחת החברה הישראלית כולה. השירות הלאומי הוא מפעל החסד והנתינה הממלכתי הגדול ביותר שלנו, הוא דרך-המלך של צעירות וצעירים שמטעמים שונים לא מתגייסים לצבא – לתרום תרומה משמעותית למדינה ולחברה. אנו נחזק את המתנדבים, נחבק אותם, ניתן להם את מלוא הליווי וההדרכה הנדרשים כדי שיוכלו למלא נאמנה את תפקידיהם השונים, ואני בטוחה שנהיה גאים מאד בתרומה היחודית של כל אחד ואחת מהם"

שר העלייה והקליטה, אופיר סופר: "התרגשתי לפגוש ולאחל בהצלחה ל-40 עולות חדשות שעלו למדינת ישראל ללא משפחתן מתוך שליחות וציונות עם רצון להתנדב ולתרום למדינה. אני מאחל להן ששנת השירות הלאומי תהיה משמעותית עבורן ותיתן להן כלים לקליטה מיטבית והשתלבות בחברה הישראלית. יש לי הערכה עצומה למאות צעירים וצעירות שעולים בכל שנה, המשאירים את המשפחה מאחור ובוחרים להגיע למדינת ישראל בכדי להתגייס לצה"ל או להתנדב לשירות הלאומי-אזרחי. משרד העלייה והקליטה בראשותי והקליטה משקיע רבות בעידוד עליית צעירים למדינת ישראל, להשתלב באקדמיה ובשוק התעסוקה וכולי תקווה שהמתנדבות היקרות תשתלבנה בתוכניות אלו יחד עם הצעירים שיעלו בעקבותן."

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי: "אני שמח וגאה לפתוח שנת שירות נוספת, עם אלפים רבים של מתנדבים ומתנדבות, מכל קשת החברה הישראלית. הצעירים והצעירות שבחרו לשרת בשירות הלאומי אזרחי, עומדים בחזית העשייה וההתנדבות החברתית, בחזית עשיית הטוב, בחזית התרומה למדינה. המשרתים מרכיבים יחד את כל הפסיפס הייחודי של השירות הלאומי – נשים וגברים, דתיים וחילונים, חרדים, ערבים, דרוזים – כולם פועלים יחד מתוך תחושת שליחות ושייכות ובעשייתם מחזקים את החוסן החברתי של מדינת ישראל"

קרדיט תמונות: ניב מוסמן לע"מ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: