סטרוק למנכ"לית אונסק"ו: "אל תתני פרס למכחישי מורשת"

סטרוק למנכ"לית אונסק"ו אודרי אזולי: "מה שאת הולכת לעשות בהחלטת אונסק"ו להכריז על תל יריחו כאתר מורשת ששייך באיזשהי צורה לרשות הפלסטינית הוא חרפה בהיבטים של היסטוריה, בהיבטים של מורשת וגם סתם בהיבטים של הוגנות"

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק באתר המורשת ביריחו יחד עם שדולת ארץ ישראל ויחד עם השרה סילמן והשר אליהו: לפני 30 שנה, בהסכמי אוסלו הארורים, הרש"פ לא קיבלה ריבונות על יריחו, היא קיבלה אחריות על יריחו:
אחריית בטחונית
ואחריות אזרחית.
בשום אופן לא ריבונות.

את האחריות הבטחונית היא הפרה מזמן, כשהפכה את יריחו למרכז טרור.
לכן ישראל לקחה את האחריות הזו חזרה, לפני כ 20 שנה.
גם את האחריות האזרחית הרש"פ מפרה בהשמדה שיטתית של אתרי מורשת היסטוריים.
לכן גם בנושא הזה ישראל תיקח את האחריות.

אנחנו רוצים לפנות מפה למנכ"לית אונסק"ו הגב' אודרי אזולאי: אל תיקחי על עצמך את החרפה הזאת. מה שאת הולכת לעשות בהחלטת אונסק"ו להכריז על המקום הזה כאתר מורשת ששייך באיזשהי צורה לרשות הפלסטינית הוא חרפה בהיבטים של היסטוריה, בהיבטים של מורשת וגם סתם בהיבטים של הוגנות.

"אל תתני פרס אודרי אזולאי, אל תתני פרס למכחישי מורשת" סיכמה סטרוק.

נזכיר שאונסק"ו צפוי להכריז על תל יריחו כאתר מורשת עולמית ב"פלשתין" – חרף העובדה שמדובר באחת הערים בעלות המשמעות היהודית הגדולה ביותר, שכן היתה על פי המסורת היהודית במוקד העימות סביב חציית בני ישראל לארץ לאחר הנדודים במדבר.
בכנס שיתקיים בעוד כשבועיים בערב הסעודית יצביעו הנציגים, בין היתר, על הכרזת יריחו העתיקה כאתר מורשת עולמית, וצפויים לאשר זאת בשל הרוב האוטומטי שיש בוועדה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: