שברו את השיא: כ-800,000 ישראלים בחרו את "הרופא/ה המסור/ה של המדינה"

שברו את השיא: כ-800,000 ישראלים בחרו את "הרופא/ה המסור/ה של המדינה" לשנת 2023

זוהי השנה השביעית ברציפות בה מעניקה קרן דניאלי את הפרס לזכרה של דניאלי זוננפלד ז"ל.

טקס הענקת "פרס דניאלי לרפואה עם לב" יתקיים בבנייני האומה בירושלים ב- יז אלול (3.9.2023), בנוכחות שר הבריאות וראשי מערכת הבריאות בישראל. במהלך הטקס יוענקו הפרסים ל-14 רופאות ורופאי משפחה וילדים על ידי קרן דניאלי.

קרן דניאלי מציינת השנה 140 מיזמים בתחומי הרווחה, החברה, חינוך ובריאות, בהם ארגון 'למענם' – המעניק רפואה איכותית, זמינה, אישית וללא עלות שורדי השואה החיים בישראל.

שיא כל הזמנים נשבר השנה, כאשר כ-800,000 ישראלים וישראליות בחרו את "הרופא/ה המסור/ה של המדינה" שלהם, במסגרת הפרויקט של הקרן אשר מתקיים זו השנה השביעית ברציפות.

עם עליית מודעות הציבור לתחום הרפואה בשנים האחרונות והוקרתם של האזרחים את עבודת הרופאים בקהילה, שבר השנה מספר המשתתפים בבחירת הרופאים של המדינה שיא והיה כפול ממספר האנשים שלקחו חלק בהצבעה בשנה שעברה.

בין הזוכים בפרס ניתן למצוא רופאי משפחה וילדים שמשקפים בעשייתם ערכים של מסירות, אנושיות ומקצועיות, אשר משקפים את ערכיה של דניאלי זוננפלד ז"ל.

"פרס דניאלי לרפואה עם לב" הוא יוזמה של קרן דניאלי, שהוקמה לזכרה של דניאלי זוננפלד, שנהרגה בתאונת דרכים בשנת 2015, בעת התנדבותה בבית חולים שניידר לילדים.

"הזכייה בפרס דניאלי היא ההוכחה שניתן לקיים רפואה מקצועית ואנושית, גם במסגרות של מרפאה קהילתית עמוסה" אומר פרופ' אלון גרוסמן, מומחה בכיר ברפואת משפחה ומנהל מחלקת פנימית ב' בבית החולים בלינסון בפתח תקווה, שהינו אחד מ-14 הזוכים בפרס, ועוסק למעלה מ30 שנה בתחום הרפואה, לדבריו, הזכייה בפרס דניאלי היא מאבני הדרך ואותות ההוקרה המכובדים והחשובים ביותר לרופאים בקהילה.

פרופ' גרוסמן הוא בן למשפחת רופאים, את דרכו החל כמזכיר במרפאתו של אביו טרם החל את לימודיו באוניברסיטת תל אביב במסגרת העתודה הרפואית של צה"ל, ובין מצביעיו שבחרו להעניק לו את פרס דניאלי היוקרתי, מטופליו הוותיקים של אביו הרופא, שהכירו אותו בתור מזכיר המרפאה, וכיום הם מטופליו האישיים במרפאותיו בבני ברק ובפתח תקווה. "המטופלים מעריכים רופאים שנותנים את תשומת הלב המרבית, ומעבר להתמדה ולנאמנות להיות מטופלי הדור השני של משפחת גרוסמן, חלקם אף מוצאים דרכים יצירתיות להביע את הערכתם. לעיתים מטופלים קובעים תור מראש על מנת להשיב במחווה יפה, חלקם אפילו מבשלים לי במיוחד מפני שהם דואגים שלא יהיה לי זמן לאכול בין כל עיסוקיי"

"פרס דניאלי לרפואה עם לב" הוא יוזמה של קרן דניאלי, שהוקמה לזכרה של דניאלי זוננפלד, שנהרגה בתאונת דרכים בשנת 2015, בזמן שהתנדבה בבית חולים שניידר לילדים. דניאלי נולדה בריו דה ז'ניירו בשנת 1995. כשהיתה בת שמונה וחצי, עלתה עם משפחתה לישראל. עם סיום לימודיה התנדבה לשרות לאומי במחלקה האונקולוגית בבית החולים "שניידר" ובמקביל התנדבה לעבוד עם נוער בסיכון בעכו. היא כבר התקבלה ללימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון והתכוונה להתחיל את לימודיה, אולם חלום זה התנפץ כשנהרגה בתאונת דרכים טראגית, והיא בת 20 בלבד.

במסגרת, אירוע חלוקת הפרסים ביום ראשון, תציב עמותת 'למענם', אחת מ-140 המיזמים בהם תומכת קרן דניאלי את ניידת הטיפולים החדשנית שלה, המגיעה לבתים של ניצולי שואה להעניק להם טיפול בתחומי עור, עיניים וא.א.ג. 'למענם מעניקה ייעוץ רפואי טלפוני ע"י רופאים מומחים, דואגת להקדמת תורים לביקור במרפאת רופאים מומחים, ליווי והיסעים לבדיקות רפואיות ועוד. כל שירותי העמותה ניתנים בכל הארץ לא עלות בטלפון 3191*.

מלבד ל'מענם' ו'פרס דניאלי לרפואה עם לב, קרן דניאלי', הפועלת משנת 2015 הייתה שותפה בכ-140 פרויקטים בתחומי החינוך, הרפואה, החברה והרווחה, בהם: 'מדרשת דניאלי' –המכשירה בנות לקראת שירות לאומי, 'קליניקת דניאלי', המעניקה טיפולים פסיכולוגיים חדשניים למיעוטי יכולת, המתמודדים עם טראומה ואבדן, 'לב דניאלי', המסייע לזוגות בתהליכי פוריות, שבמסגרתו נולדו למעלה מ-10,000 תינוקות מאז לכתה של דניאלי.

אביה של דניאלי, מוטי זוננפלד, מכהן כמייסד הקרן ומקדם באהבה את פעילויות הקרן לזכרה: "היא הייתה מופת למסירות, נתינה ואהבה. פעילותה ההתנדבותית של דניאלי ז״ל והלב הגדול שהוביל אותה בחייה הובילו אותנו לגיבוש פרס המקדש את הלב שברפואה, את אותם רופאים אשר מצטיינים באנושיותם לא פחות מאשר במקצועיותם."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: