דרס לוחמים ונמלט: חייל נרצח בפיגוע דריסה במחסום מודיעין | כל הפרטים

מוקדם יותר היום (ה'), מחבל חמוש במשאית, הגיח לעבר לוחמים במחסום מכבים רעות הסמוך למודיעין, דרס שלושה לוחמים ונמלט, כוחות הביטחון שאיתרו את המחבל במחסום ניל"י הסמוך, ירו לעברו וחיסלו אותו.

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

בשעה 09:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על 3 הולכי רגל שנפגעו מרכב סמוך למחסום מכבים לכיוון מודיעין. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים שערי צדק, שיבא-תל השומר ושמיר-אסף הרופא 3 צעירים כבני 20 בהם: 1 במצב אנוש עם חבלות בבטן ובראש, 1 במצב קשה, בהכרה עם חבלת בטן ו-1 במצב קל עם חבלות בגפיים. למרבה הצער, בבית חולים נקבע מותו של הפצוע האנוש.

המחבל עם אישור עבודה בישראל בן 41 מהכפר בית סירא הסמוך. לוחית זיהוי לא תואם את זהות המחבל.

ממשרד הביטחון נמסר: המחבל שביצע את הפיגוע במעבר מכבים נמלט בנסיעה לכיוון מעבר חשמונאים. מאבטחי רשות המעברים של משרד הביטחון במעבר חשמונאים נערכו בעקבות מידע שקיבלו מצה"ל, זיהו את המחבל וניטרלו אותו. אין נפגעים נוספים. מעבר חשמונאים נסגר לשני הכיוונים.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

ממד"א נמסר: "הבוקר (ה׳) בשעה 09:03 התקבלו מספר קריאות במוקד 101 של מגן דוד אדום במרחב איילון, על מחבל שדרס מספר הולכי רגל בכביש 443 סמוך למחסום מכבים. המחבל המשיך בנסיעה והתנגש ברכב פרטי, נמלט ונוטרל סמוך למחסום ניל"י.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים שערי צדק, שיבא בתל השומר ושמיר-אסף הרופא, סה"כ 6 פצועים בהם: צעיר כבן 20 במצב אנוש עם חבלה רב מערכתית תוך פעולות החייאה, ששבית החולים נקבע מותו, צעיר כבן 20 במצב קשה, בהכרה, עם חבלה רב מערכתית, צעיר כבן 20 במצב קל עם חבלות בגפיים, נער כבן 15 (פלסטיני) במצב קל עם חבלה בגפיים. המחבל שברח מהמקום התנגש ברכב פרטי מאחור סמוך לצומת מכבים, גבר ואישה כבני 25 ששהו ברכב פונו במצב קל עם חבלות בגב."

פראמדיק מיחידת האופנועים של מגן דוד אדום, אבי שיף: ״הגעתי מהר מאוד למקום והבחנתי בצד הדרך בשלושה צעירים כבני 20 שנפצעו. אחד מהצעירים סבל מחבלות בבטן ובראש, השני נפגע בבטן והשלישי בגפיים. נער פלסטיני שעבד בסמוך למחסום נחבל בגפיים. ביצענו במקום מיון ראשוני לנפגעים והענקנו להם טיפול רפואי כשמקביל זורמים למקום כוחות גדולים של מד״א.״

הפראמדיקיות של מד״א, שירה מלכא וליהי גולן: ״הגענו בניידת טיפול נמרץ ורצנו מיד לצעיר כבן 20 ששכב במקום בהכרה מעורפלת עם חבלה רב מערכתית. העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ והתחלנו בפינוי דחוף לבית החולים שערי צדק כשלאורך כל הדרך נלחמנו על חייו. ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות ולצערנו כשהגענו לבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.״

פראמדיק מד״א יצחק נויגרשל: ״הביאו אליי צעיר כבן 20 בהכרה מלאה, עם חבלה רב מערכתית, הוא תקשר איתנו לאורך כל הדרך וסיפר לנו שנפגע כשהמתין בתחנת אוטובוס בצד הדרך. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי מתן מנות דם, טיפול בכאב וחמצן ופינינו אותו כשמצבו מוגדר קשה. העברנו אותו לחדר הטראומה בבית החולים ומשם הוא הועבר ישירות לחדר הניתוח, מדובר באירוע קשה ועצוב מאוד.״

חובשת רפואת חירום סתיו ממן סיפרה: ״הגענו לצומת מכבים והבחנו ברכב שנפגע ע״י הרכב בו נהג המחבל. נהג הרכב ואשתו שישבה לצידו שניהם כבני 25 היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגב. הוצאנו אותם מהרכב והעברנו אותם לאמבולנס. בדרך הם סיפרו לנו שהם הבחינו במה שהתרחש, הזעיקו עזרה והרגישו את הפגיעה של המחבל ברכב שלהם. הענקנו להם טיפול ופינינו אותם לבית החולים כשהם במצב קל.״

דניאל שמחיוף חובש איחוד הצלה מסר: "לדברי עוברי אורח – שלושה הצעירים נפגעו מרכב מסחרי שנמלט מהזירה. בסיוע צוות אמבולנס של איחוד הצלה ורופא מתנדב באיחוד הצלה הענקנו בזירה סיוע לשני צעירים שנפצעו באורח אנוש וקשה ולצעיר נוסף שנפצע קל. הצעיר שנפצע קל פונה באמבולנס של איחוד הצלה למרכז הרפואי שמיר-אסף הרופא".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: