עימותים קשים בשכם: קצין צה"ל ושלושה לוחמים נפצעו ממטען – אלפים נכנסו לקבר יוסף

על אף המטען בו נפצעו קצין ושלושה לוחמי צה"ל הכניסה לקבר יוסף מתקיימת כסדרה. בין הנכנסים: חבר הפרלמנט האירופי כריסטיאן תרס, אדמו"רים וראש מועצת שומרון יוסי דגן: " אסור לפחד מהטרור, להחזיר לשליטה מלאה את קבר יוסף" חבר הפרלמנט האירופי: "האנשים האלו שרוצים להתפלל בשקט צריכים להתפלל בפחד מטרור. זה לא מקובל"

קרדיט: רועי חדי.

אלפי בני אדם נכנסים הלילה לקבר יוסף שבשומרון זאת לרגל חודש הרחמים והסליחות ולקראת הימים הנוראים.

הכניסה נמשכת ומתקיימת כסדרה על אף הנסיונות של מחבלים למנוע את הכניסה, והמטען שהתפוצץ בו נפצעו קצין ושלושה לוחמי צה"ל באורח בינוני וקל.

כוח החלוץ סיים את הכניסה וכעת נכנסים מתפללים נוספים. בין הנכנסים הלילה היו: ראש מועצת שומרון יוסי דגן, חבר הפרלמנט האירופי סמיון תרס, ח"כ צבי סוכות, הזמר אליאב זוהר, אב בית דין האדמו"ר מקאווה האדמו"ר רבי משה אבוחצירא והמקובל רבי שמעון בוסו והרב שלום ליפסקר ממיאמי.

קרדיט: רועי חדי.

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי חיילי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

קרדיט: חדשות כל העולם.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון, התייחס לפיגוע רגע לפני הכניסה לקבר: "לעולם לא נפסיק לדרוש מממשלת ישראל לתקן את האיוולת הזו ולהחזיר את השליטה המלאה במקום הקדוש הזה, המטען שהיה היום כלפי חיילי צה"ל היקרים והנסיונות לפגוע שוב ושוב במתפללים שלווים שבאים לכאן להתפלל במקום הקדוש הזה, והקריאות הברבריות לפגוע שוב ושוב בקבר יוסף מוכיחות את המובן מאליו. רק אנחנו מסוגלים לשמור על המקום הקדוש הזה. רק צה"ל רק מדינת ישראל יכולה לשמור על קבר יוסף. כולנו כל עם ישראל שולחים חיבוק איתן ומתפללים לשלומם של חיילי צהל היקרים והאהובים" עוד הוסיף דגן: "אף פעם אסור לפחד מהטרור. צריך להחזיר את השליטה המלאה בקבר יוסף".

דגן הודה למח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, קצין הגמר פיקוד מרכז סגן אלוף אליצור טרבלסי, לחיילי צה"ל ולמתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון שסייעו בכניסה.

חבר הפרלמנט האירופי סמיון תרס הביע זעזוע מהנסיונות לרצוח יהודים המבקשים להתפלל: "הדברים שראיתי היום לא ייאמנו. זה לא ייאמן לאדם שמעולם לא הגיע לישראל ובוודאי מעולם לא חווה אירוע טרור אליו נחשפנו היום, לא ייאמן, שהאנשים הללו שרוצים לבוא בשקט ולהתפלל, צריכים להשתמש באוטובוסים ממוגני ירי, להיות מלווים עי הצבא, לבוא להתפלל בפחד מפני מתקפת טרור. זה לא מקובל, כל העולם צריך לראות מה למעשה קורה כאן".

ח"כ צבי סוכות: "את הטרור חייבים לנצח, הכניסה הזו הייתה חייבת להתקיים במיוחד לאחר האירוע הזה. אני רוצה להודות למועצה אזורית שומרון ומנהלת קבר יוסף שמקיימות את הכניסות האלו".

הרב שלום ליפסקר ממיאמי: "הקב"ה יברך את המקום הזה שיהיה חלק מארץ ישראל וכל יהודי יכול לבוא בכל יום ולהתפלל על הקבר של יוסף הצדיק".

דובר צה"ל מסרו: "קצין ושלושה לוחמי צה"ל נפצעו במהלך פעילות לאבטחת כניסת אזרחים למתחם קבר יוסף שבעיר שכם, לאחר שכוח רגלי עבר בסמוך למטען אשר הופעל והתפוצץ. הלוחמים פונו בהכרה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו. הקצין פונה במצב קל, שני לוחמים ככל הנראה במצב קל ולוחם נוסף במצב בינוני."

עוד הוסיפו כי "פיצוץ המטען התרחש בנקודה בה פעלו כוחות הביטחון לאבטחת הצירים ולא במסלול כניסת האזרחים למתחם. כניסת המתפללים לקבר יוסף ממשיכה כסדרה."

מבית החולים בילינסון נמסר: "לחדר הטראומה בבית החולים בילינסון הגיעו ארבעה חיילים פצועים מהאירוע בשכם. ארבעתם בהכרה. אחד פצוע בינוני עם כוויות ורסיסים. שלושת הפצועים האחרים מוגדרים במצב קל עם פגיעות רסיסים בגפיים ואחד מהם כבר שוחרר לביתו."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: