להנות ממזגן גם בשבת: אלקטרה משיקה את מזגן האינוורטר הראשון עם אישור של בד"צ מהדרין

להנות ממזגן גם בשבת -אלקטרה משיקה את מזגן האינוורטר הראשון עם מצב שבת מובנה ואישור הלכתי של בד"צ מהדרין • מנגנון "מצב שבת" החדשני במזגני האינוורטר מאפשר שימוש במערכות המיזוג בכל עת ללא חשש חילול שבת, באמצעות טמפרטורה קבועה ומותאמת, וללא צורך בהתקנים חיצוניים.

בשיתוף פעולה ייחודי ולאחר הליכי בדיקה רבים, בין בד"צ מהדרין בראשות הר' רובין שליט"א לבין חברת 'אלקטרה מיזוג אוויר', הרבנים וצוות המהנדסים מטעם אלקטרה פיתחו פתרון טכנולוגי שיסיר כל חשש לחילול שבת, אפילו קל שבקלים, ומבלי לפגוע באיכות וביעילות של פעולת המזגן כמובן.

כידוע, הפעלת המזגן בשבת כרוכה בחשש חילול שבת כיון שרוב המזגנים פועלים באמצעות מנגנון "כרטיס פיקוד אלקטרוני", המכיל שבבים וחיישנים שמודדים את טמפרטורת החדר באופן רציף, ומכווננים בהתאם את פעולת המדחס והמנוע כדי לחסוך בחשמל. למעשה, כל תזוזה של אדם בחדר, פתיחת דלת או חלון וכדומה, נקלטת מיידית ע"י השבבים ומובילה לשינוי הטמפרטורה, וזו הסיבה שישנם פוסקים רבים הסוברים כי גם אם החיישנים מעבירים לכרטיס הפיקוד את המצב הנתון בלבד, אפילו אם לא נעשה שינוי של ממש בפעולת המנוע, גם כך הדבר אסור.

המנגנון המהפכני "מצב שבת" הוא פיתוח ייחודי לסדרת מזגני "אלקטרה אינוורטר" והוא פותר את הבעיה במלואה מבלי להתקין אמצעים חיצוניים על המזגן או בנוסף לו. למעשה, הוא משדר למנגנון הפיקוד טמפרטורה קבועה ומדומה של החדר, זאת ללא קשר למצב הקיים, ובכך מונע לחלוטין שינויים בפעולת המדחס והמנוע.

מזגני "אלקטרה אינוורטר" שכעת הינם עם המנגנון החדש, מאפשרים שימוש חסכוני, יעיל, ומותאם גם לשומרי המצוות, ללא כל חשש לחילול שבת.

(בתמונה – מזגן אלקטרה אינוורטר. קרדיט צילום יחצ).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: