אחרי הפגישה ה'חשאית': שרת החוץ של לוב הושעתה מתפקידה – "מדובר בפגישה סתמית"

שעות אחרי פרסום הידיעה: ראש ממשלת לוב עבד אל חמיד דבייבה השעה את שרת החוץ נג'לה אלמנגוש לאחר פגישתה החשאית ברומא עם שר החוץ הישראלי אלי כהן. בעקבות הפגישה, השרה נלקחה לחקירות וזמן לאחר מכן, עזבת את המדינה ועברה לטורקיה.

ראש ממשלת לוב הודיע כי החליט להדיח את שרת החוץ שלו "בשל חוסר שביעות רצון מביצועיה המקצועיים״.

"חשיבות עצומה ופוטנציאלית": פגישה היסטורית בין שרי החוץ של ישראל ולוב

בעקבות הפגישה, אזרח לובי שורף את דגל ישראל.

משרד החוץ הלובי פרסם הודעה שבה נכתב: "מה שהתרחש ברומא הוא פגישה סתמית ובלתי רשמית, שלא תוכננה מראש במהלך פגישה עם שר החוץ האיטלקי. היא לא כללה דיונים כלשהם או הסכמות או התייעצויות, אלא השרה הדגישה בה את עקרונות לוב באשר לסוגייה הפלסטינית".

כזכור, שר החוץ אלי כהן נפגש בשבוע שעבר באיטליה עם שרת החוץ של לוב נג׳לא אלמנקוש. במשרד החוץ אמרו כי זו פגישה ראשונה אי פעם בין שרי החוץ של שתי המדינות, במטרה לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה וקשר בין המדינות ושימור מורשת יהדות לוב.

עוד הוסיפו כי בפגישה דנו השרים בקשרים ההיסטוריים בין העמים, המורשת של יהודי לוב, ובאפשרות לשיתוף פעולה בין המדינות וסיוע ישראלי בנושאים הומניטריים, חקלאות, ניהול מים ועוד.

ממשרד החוץ נמסר: "שר החוץ ומשרד החוץ מחויבים בהרחבת קשרי החוץ של ישראל. בניגוד לפרסומים, ההדלפה לגבי הפגישה עם שרת החוץ של לוב לא הגיעה ממשרד החוץ או מלשכת שר החוץ."

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: