"את פניו עיטר חיוך תמיד": אבל כבד ביישוב חמדת אחרי הטרגדיה בעקבות מפולת הסלעים

אבל כבד נפל אתמול על משפחת לוי ועל היישוב הקטן חמדת שבבקעת הירדן, יהודה בן השמונה, בנם של משה ורחלי, ואחיהם הקטן של נעה, הדסה, רות ושירה נהרג במפולת הסלעים בעין גדי. ברגע אחד נגדעו תום, חיוך ושובבות ילדית יפהפייה.

מפולת סלעים בנחל דוד: ילד בן 8 נהרג – 8 פצועים פונו מהמקום

יהודה, בן הזקונים, היה ילד מאיר, את פניו עיטר חיוך תמיד. איזו שמחה פלאית שנדפה ממנו והשפיעה על כל סביבתו. ילד, אדם בראשית דרכו, שהיה חבר טוב לכל חבריו ביישוב, קטנים וגדולים. אהב לשחק כדורגל ולבנות "מחנות" עם חבריו בצחוק מתגלגל ברחבי היישוב. בו בזמן התמיד ללמוד עם אביו תורה בקביעות, להגיע לתפילות בבית הכנסת ולשיר בקול זך את זמירות השבת. את תפקיד הלוי נטל על עצמו כבר בגיל צעיר, ושש ליטול את ידי הכוהנים לפני ברכתם את הקהל.

יהודה, שגדל בנופי הבקעה הקסומים, הכיל בתוכו איזה חום, קרבה ואהבה שהוטמנו בו וציפו לגדול ולפרוץ אל המעגלים הרחבים של העולם בבגרותו.

אחיותיו שספדו לו סיפרו על הצחוק המתגלגל שהיה מצחיק אותן עד כאב, על השמחה שהביא בשובבותו ובאהבתו הבלתי אמצעית, המתפרצת. ועל השבר הגדול שנפער בלב המשפחה עם לכתו.

יהודה, אור יקרות, הוא אחד מאתנו שהלך מעמנו, ולא יאיר עוד את שבילי היישוב בחיוכו הכובש. אבל את מורשת החיבור, אהבת התורה ואהבת האדם הטהורה שהייתה בו כולנו נזכור ונממש.

יהי זכרו הטהור ברוך.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: