שר האוצר סמוטריץ: "לא אשחרר תקציבים עד שנוודא שיש פיקוח ובקרה"

ברקע כינוס ועדת השרים לענייני הפשיעה בחברה הערבית, אומר שר האוצר בצלאל סמוטריץ':

"אני רוצה שהדבר יהיה ברור: הפשע המאורגן נשען על כסף, זו המוטיבציה שלו, זה המצע שהוא צומח עליו והכסף הזה ברובו הוא כסף של מדינת ישראל שבמקום לשרת את אזרחי ישראל הערבים, במקום להגיע לשיפור התשתיות, השירותים, הרווחה, הבריאות, החינוך, הגינון והאשפה, מגיע לידיים של אותם גובי פרוטקשן שגובים אותו מראשי הרשויות ומעובדי הרשויות. כשר אוצר אני לוקח על הדבר הזה אחריות. אנחנו חייבים למגר הפשיעה, את הפרוטקשן ולשמור על החיים של אזרחי ישראל כולם.

אני מוביל דיוני עומק שימצאו את המנגנונים המדויקים שבאמצעותם יהיה אפשר לוודא שהכסף הזה מבצע את הפרויקטים ומשרת את האזרחים ולא מגיע לארגוני הפשיעה והפרוטקשן. אנחנו נקיים בתקופה הקרובה שיח עם כלל משרדי הממשלה הרלוונטיים, נגבש את המנגנונים האלה ורק לאחר מכן נשחרר את התקציבים.

זה מה שנכון לרשויות ולראשי הרשויות. אני לא כועס עליהם אגב, הם מפגינים נגדי כיוון שהם מפחדים, מאוימים ונסחטים על ידי ארגוני הפשיעה. אני הולך לשמור על החיים שלהם, של בני המשפחות שלהם, של קרובי המשפחות שלהם, של התושבים שלהם, של העובדים שלהם. אני הולך לשים סוף לפרוטקשן, למנוע הכלכלי שמניע את ארגוני הפשיעה. אני לא מתכוון לוותר. זו האחריות שלי למגר את הפשיעה, את הפרוטקשן ולוודא שהכסף שאנחנו משקיעים משרת את אזרחי ישראל עצמם ורק אותם."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: