הבנק סירב וחברת המימון המצליחה הגתה רעיון שמנע את קריסת פרויקט הנדל"ן

היזם הוותיק עמד רגע לפני עסקת חייו אלא שאז הבנק סירב להעניק את המימון לפרויקט המדובררגע לפני שהוא נאלץ להפר חוזה ולשלם פיצויים הוא הגיע לחברת "מימונדלן" אשר בתוך ימים ספורים השיגו עבורו את המימוןכך זה עבד

תחושת אי הודאות בענף הנדל"ן שמתבטאת בצלילה חסרת תקדים במכירת דירות חדשות גורמת לתסבוכות לא קטנים גם בתחום היזמות. יזמי נדל"ן שבעבר נהנו משוק תוסס, ובנקים שעמדו בתור בכדי לממן את עסקאות הנדל"ן בריבית מגוחכת, מוצאים את עצמם ללא גורם מממן.

כזה הוא מנחם, יזם ותיק שעוסק בתחום בהצלחה רבה כבר שנים רבות, כחלק מתפקידו הוא מכיר היטב את עולם המימון והבנקאות. בכל פעם שהוא רגע לפני סגירת עסקת נדל"ן הוא מחיש את צעדיו לעבר אחד מהבנקים איתם הוא שומר עלך קשר רציף ושם בתוך זמן קצר הוא מקבל מימון מכובד, כזה שנותן לו את הכלים לצאת לדרך לקראת פרויקט הבנייה החדש.

גם הפעם כמו בפעמים הקודמות הוא עמד לפני עסקה חלומית במיוחד. השטח היה שטח מבוקש בלב שכונה חרדית במרכז, מה גם שבכרי ענף הנדל"ן ניבאו לפרויקט הצלחה מסחררת, כזו שתעשיר את בעליה במיליוני שקלים. מנחם, עשה את דרכו לעבר הבנק אך שם להפתעתו הוא נתקל בסירוב מוחלט. הוא היה בהלם, מעולם הוא לא חווה כזו תחושה, אך לתדהמתו הוא הבין שכללי המשחק השתנו. הבנקים כבר לא מעניקים מימונים כבעבר.

שיחת טלפון קצרה שהוא ערך לחבר וותיק הבהירה לו את תמונת המצב: מתברר כי כיום הבנקים דורשים שורת תנאים קשוחים במיוחד בכדי לממן עסקאות בנייה, כמו לדוגמא, ניסיון יזמי נוכח, שמאות תואמת למחיר העסקה ועוד פרוצדורות ארוכות שדורשות זמן רב וכוחות רבים מצד הגורם המבקש.

מנחם הרגיש שהוא עומד מול שוקת שבורה. עסקת חייו מתרחקת ממנו ובנוסף הזמן הולך ואוזל. אם העסקה לא תיסגר במועד המוסכם הוא יאלץ לשלם מכיסו פיצוי מוסכם על החוזה מה שיותיר אותו עם חוב גדול. היזם הוותיק שלא הורגל בכגון דא, התרוצץ בין הבנקים אולם לאף אחד לא היה מה להציע לו.

הלחץ הגדול של הייזם לפתרון יצירתי לתסבוכת הביאה אותו אל חברת "מימונדלן" העוסקת בפתרונות מימון ליזמי נדל"ן. ב"מימונדלן" נתחו במהירות את העסקה ופרקו אחד לאחד את המוקשים הבעייתיים. השלב הראשון היה לקבל שמאות התואמת לרמת המחירים של העסקה עבור הקרקע מה שעזר ליזם לקבל מימון גבוה יותר. בהמשך, לאור הניסיון הרב של צוות "מימונדלן" בהכרת ובהבנת המערכת הבנקאית ודרישותיה, הוגשה הבקשה למימון בצורה שונה תוך שהיא מדגישה את החוזקות של העסקה, ואת אבני הדרך למימוש ובנייה בפועל ומכאן הדרך הייתה קצרה למימון. בסופו של יום מנחם קיבל מימון מוגדל בריבית אטרקטיבית ביותר, כזו שהפתיעה גם אותו.

"אין ספק שאנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת מאוד מבחינת יזמי הנדל"ן", אומרים ב"מימונדלן". "הבנקים נמצאים עם יד על הדופק כל הזמן והתקופה הנוכחית מאלצת אותם להעמיד שורת תנאים קשוחים מאוד בכדי לקבל מימון, ולכן חשוב מאוד איך להציג את הדברים מול המערכת הבנקאית. הניסיון שלנו שנובע מהתנהלות רבת שנים מול המערכת וגם כמי שהיו שנים ארוכות חלק מהמערכת הבנקאית, גורם לנו להבין מה המערכת הבנקאית רוצה וכיצד להגיש את הבקשות למימון באופן שממלא אחרי התנאים של המערכת הבנקאית, עד לקבלת המימון המלא".

חברת "מימונדלן", בהנהלת אלי רבינוביץ ומתתיהו וגשל הוקמה במטרה למצוא את פתרונות המימון המיטביים עבור יזמים בענף הנדל"ן. הניסיון העשיר של החברה עם המערכות הבנקאיות וחברות המימון החוץ הבנקאיות יכולים לספק לכל לקוח את הפתרון המימוני למגוון סוגי פרויקטים, החל מיזמות רגילה של בנייה למגורים, עסקאות קומבינציה, רכישת מגרשים, תמ"א 38 ועד נדל"ן מסחרי ומשרדים.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: