ארגון לתת ורשת קרביץ במבצע תרומת ציוד לבית הספר עבור ילדים ממשפחות נתמכות

רשת חנויות קרביץ וארגון לתת יקיימו עד ה-1.9 מבצע התרמה משותף – "לתת תיק", העוסק בחלוקת ציוד בסיסי לשנת הלימודים. בזכות המבצע יקבלו כ-5,000 ילדים ממשפחות הנתמכות על ידי הארגון, תיקי גב, קלמרים, מחברות וכלי כתיבה. זו השנה השלישית של המיזם שחשיבותו הולכת וגדלה לאור העלייה באינפלציה ויוקר המחייה, והשנה השלישית בה רשת חנויות קרביץ נרתמת למאמץ הסיוע למשפחות החיות במצוקה כלכלית לאפשר לילדיהן לפתוח את שנת הלימודים עם ציוד לימודי בסיסי.

עבור משפחות נזקקות החיות במצוקה כלכלית, ההוצאה על ציוד לימודי לבית הספר לקראת שנת הלימודים משמעותית ולכן הן מתקשות לעמוד בה. הקושי המשמעותי ברכישת הציוד הלימודי והספרים, מתווסף למאבקן של משפחות אלה לאפשר לילדיהן הזדמנות שווה להצליח, ובשל המצב הכלכלי ילדים רבים למשפחות נזקקות גם לא ילכו לחוגי העשרה ולא יקבלו מורה פרטי במידה ויזדקקו לכך.

על פי נתוני ארגון לתת 545,382 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים הקרובה מתחת לקו העוני, מתוכם כ-50,820 יעלו לכיתה א' כתלמידים עניים ולא יקבלו את התמיכה הבסיסית הנדרשת כדי למצות את הפוטנציאל האישי שלהם. עוד נחשף בסקר של לתת מזון כי 73% מנתמכי הסיוע העידו כי לילדיהם חסר ציוד לימודי בסיסי וספרי לימוד, משום שידם אינה משגת.

מבצע "לתת תיק" יאפשר לכ-3,000 ילדים בכיתות א'-ב' ול-2,000 ילדים בכיתות ג' ומעלה, בכלל המגזרים, להתחיל את השנה עם ציוד איכותי , כמו כל הילדים.

מנכ"ל ארגון לתת, עו"ד ערן וינטרוב: "יצירת שוויון הזדמנויות בחינוך היא אחד הכלים העיקריים למניעת עוני בן דורי. ילדים למשפחות מעוטות יכולת, שאינם מקבלים את התמיכה הנדרשת, לא יוכלו לממש את הכישרון האישי והפוטנציאל הטמון בהם, ועלולים אף לנשור ממערכת החינוך, מה שיצמצם את סיכוייהם לרכישת השכלה גבוהה ויגביר את הסיכוי שיגדלו להיות בגירים עניים. הענקת הציוד הדרוש ללימודים לילדים למשפחות שידן אינה משגת ופעולה מערכתית לאפשר הזדמנות שווה לילדים ממשפחות מעוטות יכולת, מהווה בסיס אלמנטרי לצמצום פערים חברתיים".

מאור ארצי, סמנכ"ל קבוצת קרביץ: כרשת מובילה בתחומה, אחריות חברתית ותרומה לקהילה הם ערכי הבסיס שלנו. הילדים הם העתיד של כולנו, ולכן, אנו רואים זכות גדולה בהירתמות למאמץ להעניק לכל ילד בישראל את ההתחלה הטובה ביותר לשנת הלימודים הקרובה עם תיק וציוד איכותי. אנחנו נרגשים על החיבור עם המיזם "לתת תיק" ומאחלים לכל ילדי ישראל שנת לימודים פורייה ומוצלחת.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: