טבח בחברה הערבית: 4 הרוגים מירי באבו סנאן – כוחות ההצלה הותקפו

צוותי רפואה העניקו סיוע למספר פצועים מירי וחבלות ופציעות מאלימות בכפר אבו סנאן.

בשעה 19:21 התקבל דיווח על 4 פצועים באירוע ירי ואלימות באבו סנאן. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של 4 גברים כבני 30-50 עם פצעי ירי בגופם.

הנרצחה הוא – ג'אזי סעב, המועמד לראשות המועצה באבו סנאן, שכתב "שיילחם באלימות". 3 הנרצחים הנוספים הם בני משפחתו.

המועמד לראשות המועצה – ג'אזי סעב.

פראמדיקים של מד"א רועי וישניה שבתאי ואילן לוין סיפרו: "מדובר באירוע קשה. במקום הייתה המולה רבה, 4 הפצועים בגילאי 30 עד 50 שכבו בשטח חקלאי כשהם מחוסרי הכרה וסובלים מפציעות ירי בגופם. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

נחמן טובול דובר איחוד הצלה און ליין מסר: "עקב הפרות סדר במהלך הטיפול, הצוותים הונחו לצאת ולהמתין מחוץ לזירה עד לאבטחת כוחות המשטרה".

עמותת יוזמות אברהם מעדכנת כי 156 ערבים קיפחו את חייהם בשנת 2023 בנסיבות הקשורות לאלימות ולפשיעה, מהם 147 אזרחים, 9 שאינם אזרחים – בתקופה המקבילה אשתקד היו 68 קורבנות.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: ״כל אזרח בחברה הערבית בישראל חי היום בפחד נורא, באבל כבד ובחרדות איומות. כל אחד מהנרצחים הוא עולם ומלואו למשפחתו ואוהביו. זהו מצב חירום שמחייב צעדים נחושים של המדינה כדי למגר את הפשיעה והאלימות, ולמנוע את אבדן החיים. תנחומיי למשפחות האבלות מהימים האחרונים – מטירה ועד אבו סנאן.״

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: