לראשונה בישראל: נחנך הוסטל של עמותת אנוש עבור נשים המתמודדות עם מגבלה נפשית והתמכרות

לראשונה בישראל, נחנך בנתניה הוסטל של עמותת אנוש עבור נשים המתמודדות עם מגבלה נפשית ועם התמכרות • ד"ר הלה הדס מנכ"לית עמותת אנוש: " לשיקום בקהילה יש חשיבות גבוהה הן בתהליך האישי אותו עוברות מקבלות השירות, הן בחזרה לחיים עצמאיים ומלאי משמעות והן בהפחתת הסטיגמה בתחום בריאות הנפש.

לראשונה, נחנך בנתניה הוסטל עבור עבור נשים המתמודדות עם מגבלה נפשית ועם התמכרות. זוהי המסגרת הראשונה בישראל המציעה מענה לנשים בלבד, המתמודדות עם אבחנה כפולה.

אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש מעניקה שירותי מניעה, טיפול ושיקום בקהילה למתמודדי נפש במטרה לסייע להם לחזור לחיים מלאים ועצמאיים. בהוסטל בנתניה יינתן מענה טיפולי ושיקומי לנשים המתמודדות עם מגבלה נפשית והתמכרות, תוך מתן דגש על שילוב בקהילה ויצירת שיתופי פעולה עם תושבי העיר וגופים עירוניים. בהוסטל תופעל תכנית ייחודית ומענה טיפולי שיקומי הפועל 24/7 בליווי אנשי מקצוע מתחומי בריאות הנפש וההתמכרויות.
אירוע הפתיחה התקיים במעמד ד"ר הלה הדס, מנכ"לית אנוש, נציגי מחוז סל שיקום נתניה, נציגי עיריית נתניה, ובכירי אנוש.

ד"ר הלה הדס מנכ"לית עמותת אנוש: "אנו מתרגשים לחנוך את ההוסטל בנתניה שמהווה בית למתמודדות עם אבחנה כפולה בו יוענק להן מענה טיפולי ושיקומי מיטבי. לשיקום בקהילה יש חשיבות גבוהה הן בתהליך האישי אותו עוברות מקבלות השירות, הן בחזרה לחיים עצמאיים ומלאי משמעות והן בהפחתת הסטיגמה בתחום בריאות הנפש. אני רוצה להודות לשותפים שלנו לדרך במשרד הבריאות, במשרד הרווחה, בקהילות הטיפוליות ובעיריית נתניה. חייבים לפעול יחד, תוך אמון ובסבלנות. זו הגישה שמאפשרת הצלחה בהתמודדות עם אתגרים רבים ומורכבים. השותפות באחריות עם בעלי עניין יוצרת תוצאה שלמה, טובה ונכונה הרבה יותר".

קרדיט: עמותת אנוש.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: