האגודה למלחמה בסרטן מברכת את משרד הבריאות על מתווה הפעולה למוצרי הטבק והעישון

משרד הבריאות מפרסם להערות הציבור, מתווה פעולה חדש לכלל מוצרי הטבק והעישון, לרבות סיגריות וסיגריות אלקטרוניות.

באגודה למלחמה בסרטן מברכים על הרפורמה החדשה. משה בר-חיים, מנכ"ל האגודה הסביר כי: "מדובר בצעד חשוב וחיוני אשר מגיע למציאות ישראלית מדאיגה שבה כיום בני הנוער משיגים מוצרי עישון ממכרים וממיתים בזמינות מטרידה ובקלות כמו קרטיבים בקיוסק. התרת מכירת מוצרי עישון אך ורק בחנויות ייעודיות היא צעד חשוב בהוצאת מוצרי העישון מהמרחב הציבורי ומהדה נורמליזציה המתבקשת למוצרים מסוכנים וממיתים״.

עוד הוסיפה דנה פרוסט מנהלת מחלקת הסברה באגודה למלחמה בסרטן כי: "בנוסף לצעדים חשובים אלו, חיוני לדאוג לאכיפה נרחבת ויעילה של כלל חוקי העישון. כולל חוק איסור עישון במקומות ציבוריים והחוק לאיסור והגבלת השיווק של מוצרי עישון. זהו צעד קריטי היות וכבר היום ישנו איסור על מכירת מוצרי עישון לקטינים (מתחת לגיל 18) אך בפועל בשל בעיות אכיפה גם בני הנוער נגישים למוצרים. במקביל לצעדים אלו, הגיעה השעה לשינוי ממשי ודרמטי בהשקעת המשאבים (כוח אדם ותקציבים) בתחום המאבק בעישון. יש להקים יחידה למאבק בעישון במשרד הבריאות שתוביל ליישום המדיניות הכוללת. יחידה ייעודית מתוקצבת במלואה (כולל תקני כח אדם) לרבות מינוי והסמכה של גוף העוסק באכיפה, בבסיס תקציב משרד הבריאות זאת במטרה למגר את תופעת העישון במדינת ישראל כולה על מנת שנוכל לגדל פה דור חדש של אזרחים בריאים, ללא תלות פיזית ונפשית בניקוטין ובטבק".

נאיבים – סיגריות אלקטרוניות – האגודה למלחמה בסרטן👇🏻

ווייפ – Vape? אל תדליקו אותי – סיגריות אלקטרוניות – האגודה למלחמה בסרטן👇🏻

הארנב – סיגריות אלקטרוניות – האגודה למלחמה בסרטן👇🏻

קמפיין האגודה למלחמה בסרטן בטיק טוק בהגשת דני בולר (אַסק דני)

@ask__dani

כמה טיפים שישנו לכם את החיים #לומדים_עם_טיקטוק

♬ original sound – Ask Dani

חבל תליה – סיגריות אלקטרוניות – האגודה למלחמה בסרטן👇🏻

יודגש כי במהלך כל השנה מפעילה האגודה למלחמה בסרטן מערך הסברה של מדריכים וסטודנטים לרפואה בבתי הספר בשיתוף משרד החינוך בנושא נזקי העישון, הודות לתרומות הציבור. במקביל מסייעת האגודה למשרד הבריאות, יחד עם ארגונים נוספים, להוביל רפורמה כוללת למאבק בעישון בכלל ובתופעת השימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב בני נוער בפרט.

(קרדיט צילומים: האגודה למלחמה בסרטן).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: