פיגוע קשה: אם נורתה למוות לעיני ביתה בדרום הר חברון – נהג שאסף אותן נפצע קשה

פיגוע קשה בדרום הר חברון: בשעה 10:18 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על ירי לעבר רכב בכביש 60 בין צומת הכבשים לצומת בית חגי. מדובר בנהג רכב שלקח אם ובתה בטראמפ.

כואב הלב! הנרצחת בפיגוע – בת שבע נגרי הי"ד מבית חגי

פראמדיקים של מד"א קבעו את מותה של האם כבת 40 והעניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח סורוקה בשיתוף כוח רפואה של צה"ל נהג כבן 40 במצב קשה מעורפל הכרה עם פצעי ירי בגפיים.

הילדה כבת 12 שהייתה ברכב בדרך נס יצאה ללא כל פגע.

צילום: דוברות מד"א.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבלים הגיעו ברכב וירו עשרות כדורים לעבר הרכב הישראלי מטווח קצר, ככל הנראה בזמן שהאט לפני פנייה. על הערכה, מעל 25 קליעים נורו לעבר הרכב, 22 מתוכם פגעו בו.

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

הרכב שאיתו בוצע הפיגוע אותר בין הכפרים בית אולא לחלחול.

על פי הערכת גורמי הביטחון: מדובר בחוליה של שני מחבלים – אחד שנהג ברכב ושני שביצע את הירי, ככל הנראה מנשק אוטומטי לפי הממצאים בזירה.

הפראמדיקים של מד"א נתנאל יאמין אלישיב אמתי וחובש בכיר במד"א בניה וינברגר סיפרו: "הגענו מהר למקום וחברנו לכוח רפואי של צה"ל שהתחיל לטפל בנפגעים. ראינו גבר ואישה כבני 40 עם פצעי ירי, הוציאו אותם מחוץ לרכב כשהאישה מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי קשים, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים, ביצענו פעולות החייאה ולצערנו לאחר מאמצי החייאה נאלצו לקבוע את מותה. הגבר היה בהכרה מעורפלת וסבל מפצעי ירי בגפיים העלנו אותו מיד לניידת טיפול נמרץ ויחד עם כוח רפואה של צה"ל פינינו אותו לבית החולים סורוקה כשמצבו קשה."

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

שר הביטחון יואב גלנט ערך חיתוך מצב לאחר פיגוע הירי בהר חברון. שר הביטחון מקבל עדכונים שוטפים ממזכירו הצבאי תת-אלוף גיא מרקיזנו על המצוד המתקיים אחר המחבלים, וצפוי לקיים מאוחר יותר הערכת מצב בגזרת האירוע עם בכירי מערכת הביטחון.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: