מה הסיכוי שלכם לקבל פיצוי בגין תאונת עבודה?

כפי שכולנו מכירים ויודעים, בחיים לא הכל צפוי ובכל רגע יתכן שאנחנו נמצא את עצמנו במצב של תאונה. פעמים רבות, אנחנו לא מבינים בכלל את הזכויות שלנו וגם בתאונות שנגרמות עקב ובמהלך העבודה אנחנו נהיה זכאים לפיצויים. במטרה לספק הבנה מעמיקה, ערכנו מאמר קצר המסביר את הזכויות השונות המגיעות לכם בדיוק במקרים אלו.

מהי בכלל אז תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא בעצם אירוע בו נגרמה פגיעה לעובד במהלך העבודה או כתוצאה ממנה, בגינה נגרם נזק. לפי ההגדרה החוקית, תאונת עבודה היא תאונה שבמהלכה עובד סובל נזק פיזי כתוצאה מפעולותיו כעובד עבודה. כמו כן, הביטוח הלאומי מגדיר מקרים נוספים שבהם ניתן להכיר בתאונת עבודה, כולל תאונות שקרו הן בדרך לעבודה או בדרך בחזרה ממנה ואף מקרים נוספים עליהם נפרט יותר בהמשך המאמר.

בית הספר והגן – האם כל תאונה נחשבת לתאונת עבודה?

פעמים רבות אנחנו אף מבצעים בדרך לעבודה נסיעות הכוללות הורדה של הילדים בבית הספר או בגן הילדים, כלומר הסעות הילדים אל הגן או לבית הספר הם כחלק מסדר היום שלנו. תאונות שמתרחשות במהלך הסעה אל או מהם, בהן נפצענו, יכולות להיחשב כתאונת עבודה ואף לזכות בפיצוי כספי בגין תאונת עבודה. המוסד לביטוח לאומי ובית הדין לעבודה מכירים במקרים מסוג זה בהתאם לנסיבות שונות ולכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת להרוויח את הפיצויים להם אתם זכאים.

תאונת עבודה – מי זכאי לפיצוי?

במקרה כזה, אנחנו חייבים להבין מי זכאי לפיצוי במיוחד. אז קודם כל חשוב להדגיש שאין זה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע בדמות עורך דין תאונות עבודה שמבין בתחום ולכן חשוב לפנות לעו"ד מומחה לתאונות עבודה בהקדם האפשרי. בשאלת פיצוי בגין תאונת עבודה ברוב המקרים מי שיהיו זכאים לפיצוי הם קודם כל העובד שנפגע ובמקרים חריגים אף אנשים נוספים אך אין זה מתקשר לפיצוי כספי בגין תאונת עבודה. משום שלתאונות עבודה יש תקופת התיישנות של שנה לגבי תביעה לפיצוי. בהגשת התביעה לביטוח הלאומי, תתבקשו להשתתף בוועדה רפואית להערכת הפגיעה, וכדאי לפנות לוועדה עם הוראות עו"ד מקצועי.

ומה בנוגע לתאונות דרכים?

תאונות דרכים בדרך אל העבודה או מהעבודה דורשות ייעוץ מעורך דין מיומן בתחום תאונות עבודה, הוא ידע לשאול אתכם את כל השאלות הרלוונטיות תוך הבנה מלאה של פרטי המקרה, כדי לקבוע את הגישה המתאימה והטובה ביותר עבורכם ועבור קבלת הפיצוי הגבוה והנכון ביותר עבורכם. הבנת נסיבות המקרה והפעולות הנדרשות הן חיוניות על מנת להצליח את התהליך המשפטי וכן לשם קבלת הפיצויים המתאימים ביותר עבורכם.

לסיכום, החיים מלאים בתהפוכות והם אינם צפויים בכלל וכל אחד מאיתנו רוצה לחזור בשלום מיום עבודה שלו. ייעוץ מעורך הדין המומחה יכול לעזור לכם להבין את הזכויות שלכם ולקבל את התמיכה הנדרשת בכדי לשקם את הנזקים שנגרמו במקרה וקרה הבלתי צפוי. אז אם קרה לכם מקרה של תאונת עבודה, מוזמנים להיכנס לקישור הבא ואנחנו נעזור לכם לקבל את הפיצוי הראוי ביותר עבורכם https://shenkarlaw.com/תאונות-עבודה/עורך-דין-תאונות-עבודה.

(קרדיט תמונה- freepik).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: