עבודה מקצועית: מחבלון יידה בקת"ב ונורה

תיעוד מיוחד: צעיר בן 14 השליך הלילה בקבוק תבערה בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים, לוחמי מג"ב שפעלו באזור וחשו סכנה לחייהם, ביצעו ירי והצעיר נפצע ונעצר על ידי המשטרה.

הלילה, פעלו לוחמי מג"ב ירושלים בשכונת סילוואן שבמזרח העיר ירושלים לשמירת ביטחון תושבי השכונה ומניעה וסיכול הפרות סדר. בסביבות השעה 03, הבחינו לוחמי מג"ב בצעיר מתקרב דרך מעבר צר כשבידו בקבוק תבערה דולק ומשליכו לעברם.

הלוחמים חשו סכנה לחייהם וביצעו ירי לעבר החשוד ובכך נטרלו את הסכנה תוך שמיד צמצמו לעבר החשוד (14) שנפצע ואיתרו בסמוך אליו את בקבוק התבערה הדולק ובידו של החשוד מצית.

הלוחמים העניקו טיפול רפואי ראשוני לפצוע עד להגעת צוותי רפואה והוא פונה בהמשך לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה (עפ"י גורמי רפואה) ובהכרה.

כוחות משטרה נוספים הוזעקו למקום וערכו סריקות אחר חשודים נוספים ונפתחה חקירה לבירור נסיבות המקרה.

בהערכת מצב שקיים הלילה סמוך לזירה מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, בהשתתפות סגל פיקוד המחוז, מג"ב ירושלים ומרחב קדם, קיבל לידיו סקירה על השתלשלות האירוע במהלכו החשוד הצעיר השליך בקבוק תבערה, ושיבח את המוכנות והדריכות המבצעית הגבוהה של שוטרי המחוז ולוחמי מג"ב באירוע.

בהמשך לכך, הטיל ממ"ז ירושלים את המשך חקירת המקרה על היחידה המרכזית של המחוז והדגיש בנוסף, כי חלה חובה על המשך דריכות ושמירת עירנות על ידי כלל הכוחות בעת הזאת ובכלל.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: